28 marca 2019

Te naturalne produkty wspomagają dobry sen

Szukasz naturalnych sposobów, które ułatwią Ci zasypianie i sprawdzą, że sen będzie lepszy? Są naturalne produkty, które to wspomagają. Sen uzależniony jest od hormonu nazywanego melatoniną. To ona odpowiada za zasypianie i utrzymanie snu i uwalniana jest w ciemności. Dlatego warto ograniczać źródła światła podczas snu. Są też produkty, które pozwalają się uspokoić, rozluźnić i pomóc melatoninie działać. Oto niektóre z nich!

Melisa na dobry sen

Na pewno nie raz słyszeliście od kogoś, “jesteś taka znerwicowana, napij się melisy”. Melisa jest naturalnym produktem o działaniu uspokajającym. Pomaga zredukować stres. Napar z melisy wypity wieczorem przed snem pomaga nam zasnąć. Jeśli więc masz problem z zasypianiem spróbuj wieczorem zaparzyć sobie filiżankę melisy i wypić zanim pójdziecie do łóżka.

Waleriana ułatwia zasypianie

To kolejna roślina, która ułatwia zasypianie. Można kupić herbatę ziołową z waleriany i zaparzyć przed snem. Należy tylko pamiętać o tym by nie stosować jej zbyt długo. 60 dni to maksimum. Gdy stosowana jest za długo może zaszkodzić Twojej wątrobie.

Owoce lekarski jako naturalny środek nasenny

Takie owoce jak agrest, porzeczki, jeżyny czy truskawki to doskonałe katalizatory melatoniny. Dlatego jedzenie ich w regularny sposób ułatwia zasypianie i poprawia jakość snu. Włącz je do swojej diety jeśli cierpisz na problemy z zasypianiem.