Super prosty sposób na zabicie brzydkich zapachów

Porady Data publikacji: 09 lutego 2024

Wiele powodów może mieć wpływ na to, że w naszym domu zacznie brzydko pachnieć. Awaria toalety, smażenie ryby, a nawet zepsute resztki po powrocie z ferii. Przykładów można by wyliczać w nieskończoność. Co jednak z tym fantem zrobić?

Zimą nie bardzo chcemy wietrzyć cały dom lub mieszkanie. Wychłodzi się, a ponowne ogrzanie wnętrza będzie kosztować nas majątek. W czasach, gdy ceny ogrzewania są tak wysokie, każda oszczędność jest na wagę złota.

Nie musimy też sięgać po chemiczne odświeżacze powietrza. Chociaż są one skuteczne, to nie zawsze mamy ochotę na to, by wdychać je w naszym mieszkaniu, zwłaszcza gdy mamy małe dzieci. Nie pozostajemy jednak bezradni, gdyż możemy sięgnąć po coś 100% naturalnego.

Najprostszy domowy odświeżacz powietrza

Przygotuj sobie niewielki garnuszek. Ugotujemy w nim kilka naprawdę aromatycznych, naturalnych składników, które sprawią, że nieprzyjemny zapach w pomieszczeniu zniknie. Będziemy potrzebować ok. 2 litrów wody, jednej pomarańczy lub cytryny, do tego rozmarynu lub lawendy. Dodaj też cynamon, goździki lub gwiazdki anyżu. Oczywiście dostosuj składniki do tego, co aktualnie posiadasz w kuchni. Jeśli masz wszystkie te rzeczy, możesz je połączyć, a mieszanka będzie jeszcze bardziej aromatyczna.

Pokrojone owoce cytrusowe wrzuć do garnka. Dodaj resztę składników, a następnie zalej wodą. Zagotuj ją, a następnie zmniejsz gaz. Mieszanka może się cały czas gotować i wraz z parą wodną uwalniać do kuchni piękny aromat, który przykryje nieprzyjemne zapachy.

Możesz również przenieść garnek i na podstawce ustawić w pokoju, w którym przebywasz lub pomieszczeniu, które jest źródłem nieprzyjemne zapachu. Ten naturalny odświeżacz powietrza to również świetny sposób na wykorzystanie resztek skórek cytrusowych i starych przypraw. Nie tylko oczyści powietrze w Twoim domu, ale również wprowadzi przyjemny i relaksujący aromat.

Podobne artykuły