Czym pomalować meble Kallax oraz Malm

Porady Data publikacji: 11 września 2017

Seria Kallax oraz Malm to bez wątpienia jedne z popularniejszych w Ikei. Goszczą one w tysiącach polskich domów. Jeśli jednak ich standardowy design Wam się znudził możecie je odmienić po prostu malując je.

Jaka farba do mebli Kallax i Malm

Przygotowanie podłoża

Nie musimy nic specjalnego robić, należy tylko dobrze umyć i odtłuścić powierzchnię. W meblach z Ikea często robią się dziurki, mają one bardzo cienkie okleiny. Dlatego jest to dobry moment aby je zatuszować np. zwykłym gipsem szpachlowym. Następnie je i tak zamalujemy.

Farba

Farba do malowania tych mebli powinna być dobrze przyczepna do podłoża. Farb renowacyjnych do mebli jest wiele. Ostatnio najpopularniejsza robi się farba V33. Zaletą tych farb renowacyjnych jest to, że nadają się praktycznie do każdego podłoża. Szybko schną i mają bardzo dobrą przyczepność, dlatego nie musimy nawet zrywać lakieru ze starych mebli. Renowacja mebli w ten sposób jest bardzo prosta i szybka.

Farby, które warto jeszcze polecić to farby Bloom marki Libéron oraz farby Annie Sloan. Są to farby często stosowane przez fachowców, którzy zajmują się renowacją mebli zawodowo.

Najtańszym chyba rozwiązaniem będzie farba kredowa. Niestety nie ma ona takiej odporności jak tamte farby, dlatego nie nadaje się np. do kuchni, ale za to świetnie sprawdzi się w salonie. Również wystarczy po porostu odtłuścić powierzchnię przed malowaniem.

Podobne artykuły