5 kwietnia 2017

Sprytne sposoby na szybkie posprzątanie łazienki

Oto kilka praktycznych porad, które pomogą Wam w sprzątaniu łazienki. Zamiast korzystać z wielu środków chemicznych możemy je zastąpić bardziej naturalnymi sposobami. Czasem też warto zapobiegać brudzeniu się powierzchni niż ciągle je czyścić :)

Smugi na lustrze

Do czyszczenia luster świetnie nadaje się soda oczyszczona i woda utleniona. Łyżkę sody rozpuść w szklance wody utlenionej i przelej do butelki z atomizerem. Następnie takim środkiem spryskaj lustro i przetrzyj szmatką z mikrofibry. Nie pozostawia to żadnych smug, łatwo usuwa plamy po mydle czy paście do zębów.

Gdy już to zrobisz wypoleruj lustro kremem do golenia, a gdy będziesz brać następnym razem prysznic to lustro nie zaparuje. Prawda, że ciekawe? :)

Naturalny środek do czyszczenia wanny

Jednym ze sposobów na odkażenie wanny i jednoczesne jej doczyszczenie jest naturalny środek, który możecie zrobić w domu. Musimy wykonać roztwór z 1/2 szklani octu, 1 szklanki alkoholu (np. spirytus) oraz 1/4 szklanki wody. Wszystkie składniki dodaj do 4 litrów ciepłej wody i spryskaj dokładnie wannę. Pozostaw na 15 minut, a następnie spłucz. Możesz tak wyczyścić również cały prysznic wraz z szybami.

Czyste fugi

Czyszczenie fug to często zmora każdych porządków w łazience. Skutecznym sposobem na ich wyczyszczenie jest wybielacz. Nanieś go na fugi za pomocą wacika i pozostaw na kilka minut, a następnie wyszoruj i spłucz.

Sposób na rdzę

Rdza nie raz pojawia się w naszej łazience. Najłatwiejszym domowym sposobem na jej wyczyszczenie jest sól oraz cytryna. Przetnij cytrynę na pół, połówkę zanurz w soli aby się przykleiła do cytryny i wytrzyj w ten sposób miejsca brudne od rdzy. Spłucz wodą i gotowe :)

Zasłonki prysznicowe

Nie musisz ich wcale tak często wymieniać, ani męczyć się próbując je wyczyścić. Możesz je po prostu wrzucić do pralki i wyprać. To najszybszy i najłatwiejszy sposób na czyszczenie zasłonek prysznicowych.

Ściągaczka do wody

U mnie pod prysznicem wisi ściągaczka do wody. Wystarczy po każdej kąpieli ściągnąć wodę z szyby, aby na dłużej były czyste. Wtedy naprawdę nie trzeba ich tak często myć i nie ma na nich żadnych osadów. Kilka ruchów, a potem dużo pracy zaoszczędzone :)