Thermomix – schodzące napisy z obudowy – jak je zabezpieczyć?

Porady Data publikacji: 25 listopada 2020 / Aktualizacja: 2024-05-01

Wielu użytkowników Thermomixa TM6 boryka się z problemem ścierających się napisów na obudowie urządzenia. Thermomix sam w sobie jest urządzeniem kuchennym, które posiada estetyczny design, a jego przeznaczenie sprawia, że cały czas znajduje się na wierzchu na blacie kuchennym. Stąd każdy jego użytkownik chciałby, aby wyglądał on ładnie i zdobił kuchnię, a nie straszył ścierającymi się napisami „Thermomix” oraz „VORWERK”.

Łatwo również wyobrazić sobie sytuację, w której podczas próby sprzedaży urządzenia jako używane, będziemy na straconej pozycji w porównaniu do użytkowników, których napisy są w idealnym stanie. Nie tylko dlatego, że urządzenie wygląda przez to na mocno eksploatowane, ale również dlatego, że jest po prostu mniej estetyczne.

Co więcej, wielu użytkowników sygnalizuje, że nie używa do czyszczenia urządzenia żadnej agresywnej chemii. Napisy starły się również osobom, które do czyszczenia Thermomixa używały zwykłej wilgotnej ścierki – wynika z relacji użytkowników.

Dlatego dzisiaj chcielibyśmy poradzić Wam jak te napisy zabezpieczyć.

Jak zabezpieczyć napis na Thermomixie?

Jednym ze sposobów jest nałożenie lakieru bezbarwnego do paznokci. Przed nałożeniem należy odtłuścić powierzchnię, przetrzeć do sucha, a następnie nałożyć lakier i pozwolić mu wyschnąć. Warstwa lakieru nie musi być gruba i najlepiej pędzelkiem od lakieru przejechać po obrysie napisu. Gdy przejedziemy po nim palcem dobrze wyczuwalne są krawędzie napisu i możemy to wykorzystać.

Możemy również skorzystać z folii ochronnej do samochodu. Nie boi się ona wody czy oleju. Zabezpiecza się nią lampy w samochodzie, progi, lusterka czy wnętrza klamek chroniąc tym samym przed zadrapaniem.

Folię nakłada się bardzo prosto i posiada ona folię transportową, która ułatwia przyklejanie. Warto zwrócić uwagę, aby folia, którą kupimy ją miała.

Jak nakłada się taką folię? Wystarczy dociąć kawałek. Zazwyczaj przycina się ją do wymiarów powierzchni np. reflektora. Tutaj wystarczy, aby przykryła ona z pewnym marginesem napis. Następnie oczyszczamy i odtłuszczamy powierzchnię. Zdejmujemy z folii warstwę ochronną i tą stroną przyklejamy folię do napisu na Thermomix. Następnie ewentualnie z pomocą rakli usuwamy bąbelki pod folią, ale w przypadku tak małej powierzchni zapewne ich nie będzie lub wystarczy przesunąć palcem. Gotowe, folia jest nałożona, a napis zabezpieczony. Folię w każdej chwili można usunąć bez większego problemu. Możemy zrobić to przed sprzedażą Thermomixa lub w moemcnie, gdy będziemy chcieli ją wymienić na nową.

Folia ochrona do smartfona to kolejny sposób na łatwe zabezpieczenie napisów na Thermomix. Bardzo łatwo jest ją dostać. Znajdziemy ją w każdym markecie z elektroniką czy na stoiskach z akcesoriami do telefonów. Folie do ekranów są cienkie i przejrzyste, aby nie utrudniały korzystania z urządzenia i nie pogrubiały ekranu. Dlatego dobrze sprawdzą się przy estetycznym zabezpieczeniu elementów Thermomixa, tak by nie rzucała się w oczy. Wystarczy ją dociąć, a przy tym wyciąć równy kształt, najlepiej owalny.

Podobne artykuły