Narzuty na łóżko, kanapę lub fotel, jako element dekoracyjny i ochronny

Dekoracje Data publikacji: 24 maja 2021 / Aktualizacja: 2022-05-24

Narzuty na łóżko czy narzuty na fotel mogą spełniać wiele funkcji. Oprócz ochrony materiału przed zabrudzeniami i zniszczeniami mogą być również elementem dekoracyjnym. Możemy wybierać w nieskończonej ilości wzorów, kolorów, faktur i materiałów. Musimy zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego rozmiaru i wzoru, tak aby narzuta na fotel bądź łóżko pasowała stylem do reszty mieszkania. Przedstawimy kilka konkretnych rozwiązań, które zaspokoją wielbicieli pięknych wnętrz.

Narzuty na łóżko – rozmiary

Kluczowym elementem wyboru narzuty na łóżko jest dobór pasującego rozmiaru. Musimy pamiętać, że narzuta zawsze musi być sporo większa od materaca, jaki znajduje się w naszej sypialni. Narzutę kładziemy na poduszki i kołdry, więc rozmiar dobrany idealnie do materaca się nie sprawdzi. Warto wybrać sporo większą narzutę, ponieważ dzięki temu będzie ona swobodnie opadać na boki łóżka. Do materacy o szerokości 140 cm dobra będzie narzuta na łóżko 200×220 cm, a do materaca o szerokości 160 cm i więcej najlepsza będzie narzuta na łóżko 240×260 cm. Idealne narzuty na łóżko, kanapę i fotele bez trudu znajdziesz w sieci. 

Bawełniane narzuty na łóżko

Kolejnym ważnym elementem przy wyborze narzuty jest wybór materiału, z jakiego została ona wykonana. Niezwykle popularne są bawełniane narzuty z fabrykaform.pl. Bawełna jest tkaniną naturalną, a to sprawia, że jest niezwykle przyjemna dla naszej skóry. Bawełniane narzuty idealnie pasują do wnętrz skandynawskich, ale również do dziecięcych pokoi. Ich delikatna struktura jest niezwykle przyjemna dla delikatnej skóry malucha. Ogromny wybór kolorów umożliwia nam dobranie narzuty idealnie pasującej do wystroju domu.

Narzuty pikowane

We wnętrzach nowoczesnych świetnie wyglądają narzuty pikowane. Są praktyczne, a zarazem bardzo dekoracyjne. Narzuty pikowane pomogą nadać wnętrzu odrobiny luksusowego i ekskluzywnego wyglądu. Połączenie ich ze złotem i stonowaną kolorystyką będzie strzałem w dziesiątkę. Sprawdzą się dobrze nie tylko na łóżku, ale również kanapie czy fotelu. Pikowana narzuta z Fabryka Form z pewnością będzie idealnym uzupełnieniem Twojego wnętrza.

Narzuta na fotel i kanapę

Najczęściej używanymi meblami w każdym domu są kanapy i fotele, więc narzuta na fotel i kanapę to świetne rozwiązanie. Jakie są plusy tego rozwiązania? Przede wszystkim nie będziemy musieli tak często prać mebli. Nie każdy posiada w domu specjalny sprzęt do prania tapicerek, a niestety brudzą się one bardzo szybko. Dużo łatwiej jest zdjąć narzutę i wrzucić ją do pralki.

Kolejnym plusem narzuty na fotel i kanapę jest możliwość zakrycia już powstałych zabrudzeń, przetarć czy dziur w materiale. Wystarczy położyć piękną narzutę i nikt nie zorientuje się, że nasze meble nie są idealne. Oprócz tego to rozwiązanie daje nam możliwość szybkiej zmiany wyglądu i klimatu naszego mieszkania. Wybór narzut jest ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie. 

Podobne artykuły