Sprawdzony domowy sposób na siwiejące włosy

Uroda Data publikacji: 16 lutego 2017

Jeśli zaczynają Ci siwieć włosy, ale jeszcze nie chcesz bawić się w ich farbowanie to możesz spróbować wykorzystać domowy sposób. Do tego będą nam potrzebne orzechy włoskie.

Zawierają one juglon, który pomaga zachować włosom kolor i sprawia, że są błyszczące oraz mocniejsze. Orzechy włoskie ogólnie bardzo dobrze nadają się do pielęgnacji ciemnych włosów. Idealnie wzmacniają kolor.

Składniki

  • garść łupin z orzecha włoskiego
  • 0,5l wody

Przygotowanie

Łupiny dodaj do wody i doprowadź ją do wrzenia. Po tym gotuj ją jeszcze przez 30 minut i odcedź przez sitko. Woda gdy ostygnie będzie gotowa do nałożenia na włosy. Oblewamy nią dokładnie głowę i staramy się ją wmasować jak najlepiej we włosy oraz skórę głowy. Pamiętaj aby robić to gdy włosy są czyste oraz suche. Nie spłukuj też tej mieszanki po nałożeniu, po prostu wysusz włosy i ją pozostaw.

Jeśli efekt nie jest zadowalający możesz dodać więcej łupin i mniej wody. Wtedy kolor będzie bardziej intensywny i siwe włosy powinny stać się niewidoczne. Dodatkowo taka kuracja świetnie zadba o kondycję Twoich włosów, w przeciwieństwie do farb :)

Podobne artykuły