Sposób na obwisłe policzki – ujędrnij skórę

Uroda Data publikacji: 17 grudnia 2017 / Aktualizacja: 2018-08-26

Wraz z wiekiem nasza skóra traci jędrność, a policzki zaczynają robić się obwisłe. Utrata naturalnej jędrności skóry jest nieunikniona. Jednak możemy z tym walczyć i opóźnić efekty oraz ujędrnić ponownie skórę.

Jak ujędrnić obwisłe policzki

Starzenie się skóry to naturalny proces. Nie jesteśmy w stanie go zatrzymać, ale wykorzystując moc natury możemy spowolnić efekt starzenia się skóry i w pewnym stopniu odwrócić proces. Musimy mieć jednak świadomość, że nie ma skutecznej receptury na wieczną młodość. Warto jednak się postarać dla samej siebie.

Ćwiczenia twarzy

Jednym z naturalnych sposobów na ujędrnienie skóry twarzy są jej ćwiczenia. Policzki to również mięśnie, które można wyćwiczyć i ujędrnić co spowoduje ich podniesienie oraz naciągnięcie skóry. Ćwiczenia na mięśnie policzkowe są bardzo proste.

Jedno z nich szczególnie mi się podoba :) Siadamy sobie przed lusterkiem (możemy wykonywać je podczas robienia makijażu) i szeroko się uśmiechamy, jak najbardziej damy radę. Wytrzymaj w uśmiechu 10 sekund i go rozluźnij. Powtórz ćwiczenie 5 razy. Rób je każdego dnia tak często jak masz na to czas :)

Maseczka ujędrniająca policzki

Wykonamy prostą maseczkę aloesową, która ma na celu ujędrnienie obwisłych policzków. Aloes to bardzo prosta w domowej uprawie roślina i przydaje się do wielu domowych zabiegów kosmetycznych. Zobacz więcej na temat hodowli aloesu w domu.

Aloes to doskonały środek ujędrniający. Aby wykonać maseczkę z aloesu wystarczy dodać jedynie kilka składników. Maseczkę nakładamy na twarz na 20 minut po czym zmywamy letnią wodą. Zabieg powtarzaj raz dziennie do uzyskania zadowalających efektów, a później już rzadziej (1-2 razy w tygodniu) aby efekty utrzymać. Aby stworzyć maseczkę zmieszaj ze sobą składniki, które znajdują się poniżej. Pamiętaj by nakładać ją na oczyszczoną wcześniej twarz.

Składniki

  • 4 łyżki jogurtu naturalnego (gęstego)
  • 2 łyżki żelu z aloesu
  • 1 łyżka miodu

Podobne artykuły