Skrót klawiszowy drukuj

Technologie Data publikacji: 11 maja 2021

Skrót drukuj, to skrót klawiszowy, który pozwala nam na wydrukowanie zawartości okna, które mamy właśnie otwarte na ekranie. Skrótu tego możemy używać w wielu programach. Gdy użyjemy skrótu klawiszowego drukowania w oknie przeglądarki, będziemy mogli w ten sposób wydrukować przepis, który przeglądamy. Możecie wykorzystać to choćby na naszej stronie, aby ułatwić sobie gotowanie i zrobienie zakupów.

Skrótu klawiszowego do drukowania możemy użyć w programie Word, lub innym edytorze tekstu. Dzięki temu wydrukujemy dokument, który właśnie stworzyliśmy. Warto znać ten skrót, gdyż jest on uniwersalny. Nie musimy szukać opcji drukowania w programie, którego używamy. Zawsze, gdy go użyjemy, niezależnie od aplikacji, wywoła on opcje drukowania zawartości, która nas interesuje.

Skrót drukuj Windows

Skrót klawiszowy drukuj w systemie Windows to kombinacja klawiszy Ctrl + P. Gdy wciśniemy te dwa klawisze na klawiaturze, włączy nam się okno drukowania.

Skrót drukuj macOS

Na komputerach Apple z systemem macOS skrót drukuj to kombinacja klawiszy Command (lub Cmd) ⌘ + P. Wciśnięcie tych klawiszy spowoduje druk bieżącego dokumentu.

Jeśli zastanawiacie się dlaczego drukowanie oznaczone jest literą P, to rozwiązanie tej zagadki jest bardzo proste. Litera P to pierwsza litera angielskiego słowa „print”, które oznacza nic innego, jak drukuj.

Podobne artykuły