Rzucasz palenie? Ta roślina zabija chęć zapalenia papierosa i ułatwia rzucanie nałogu.

Porady Data publikacji: 21 marca 2018

Rzucanie palenia to trudne wyzwanie. Możemy zawsze starać się to sobie ułatwić. W aptece możemy kupić specjalne środki, które w tym pomagają. Po co jednak sięgać po chemię jeśli możemy wybrać coś bardziej naturalnego? Ta rośliny szybko zabija chęć zapalenia papierosa i ułatwia walkę z nałogiem.

Stewia

Gdy rzucamy palenie nasze ciało odcięte od nikotyny zaczyna jej potrzebować. Zaczynamy myśleć o papierosie, nie możemy skupić się na pracy i stajemy się zdenerwowani. Dlatego też wiele produktów, które ułatwiają rzucanie palenia zawierają nikotynę by zabić w nas ten głód.

Jest jednak naturalna roślina, która znacie na pewno z artykułów dotyczących alternatywy dla cukru. Stewia jest bowiem jednym z najbardziej polecanych zamienników tej białej substancji. Oprócz tego, że możemy nią posłodzić herbatę ma inne ciekawe zastosowanie.

W Niemczech przeprowadzono badania, w których udało się wykorzystać stawię w walce z nałogiem nikotynowym. Co ciekawe, pomogła również w walce z uzależnieniem od alkoholu. Jej niezwykłe działanie blokuje sygnały wysłane do mózgu, które powodują potrzebę dostarczenia nikotyny. Wystarczy kilka kropelek zaaplikowanych bezpośrednio na język aby chęć zapalenia papierosa przeszła lub się zmniejszyła.

Stewia w płynie – gdzie kupić

Najlepsza będzie stewia w płynie. Łatwo możemy ją zaaplikować w ten sposób na język. W aptekach można nawet kupić stewie w kroplach co jeszcze łatwiej pozwoli nam z niej korzystać. Jest dość droga, ale pamiętajmy, że aplikować będziemy parę kropelek. Dlatego opakowanie starczy nam na długo. Buteleczka kosztuje ok. 30 zł. 3-4 krople takiej stewii w płynie odpowiadają 1 kostce cukru. Dlatego możemy ją stosować w swojej codziennej diecie aby poprawić swoje zdrowie.

Zobacz również: Jak zrobić ekstrakt słodzący ze stewii

Właściwości stewii

  1. Nie podnosi poziomu cukru we krwi
  2. Potrafi nieznacznie obniżać poziom cukru
  3. Obniża wartość kaloryczną posiłku
  4. Wpływa na obniżenie ciśnienia tętniczego
  5. Nie powoduje psucia się zębów, w przeciwieństwie do cukru

Podobne artykuły