Przez te błędy kapsułki do prania są mniej skuteczne

Porady Data publikacji: 17 sierpnia 2023

Kapsułki do prania to świetny wynalazek, który znacznie ułatwia nam pranie. Wewnątrz kapsułki znajduje się odmierzona już ilość detergentu, dzięki temu nie musimy odmierzać go samodzielnie i martwić się, że użyjemy go zbyt wiele lub za mało.

Są one również skuteczniejsze, gdyż w jednej kapsułce znajdziemy nie tylko sam detergent do prania, ale też odplamiacz czy zmiękczacz. Oprócz tego zajmują one dużo mniej miejsca w łazience, co z pewnością cieszy osoby, które nie posiadają osobnej pralni. Nic więc dziwnego, że te małe kapsułki do prania zyskały tak wielką popularność.

Istnieje jednak jeden błąd, przez który ich skuteczność może być słabsza, a my nie będziemy w pełni usatysfakcjonowani z ich użycia. Ich wykorzystanie wydaje się banalnie proste, ale mało kto zapoznaje się z instrukcją ich użycia. To błąd, który często popełniamy, ale w tym artykule bardzo szybko go naprawimy.

W tym celu odwiedziliśmy stronę jednego z producentów kapsułek do prania. O czym powinniśmy pamiętać?

Kolejność załadunku pralki ma znaczenie

Kapsułkę powinniśmy umieść z tyłu bębna, zanim włożymy do niego pranie. Być może zdarzyło Wam się, że kapsułka nie rozpuściła się w całości i przykleiła się do ubrania? To właśnie przez często powtarzany błąd i dodawanie kapsułki na wcześniej włożone do pralki pranie. Kapsułki nie należy umieszczać w dozowniku na detergenty!

Dobierz odpowiednią ilość kapsułek

Na opakowaniu kapsułek znajdziemy informację o tym, na ile prań starczy nam opakowanie. Jest to jednak orientacyjna liczba prań, bo nie zawsze jedna kapsułka wystarczy.

Jednej kapsułki możemy użyć przy małym i średnim wsadzie — do 5 kg. W przypadku prania, które waży powyżej 6 kg, trzeba użyć już dwóch kapsułek. Liczba ta może różnić się w zależności od producenta. Dlatego warto na tę informację zwrócić uwagę.

Podobne artykuły