Te rzeczy zniszczą Twoje zdrowie choć nawet się tego nie spodziewasz!

Zdrowie Data publikacji: 21 października 2017

Oto kilka przykładów, że niepozorne rzeczy, które robimy codziennie mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Zobacz sama ile z tych rzeczy dotyczy Ciebie.

1. Krzyżowanie nóg

Już w 1999 roku zaczęto mówić na ten temat. Badania potwierdzają, że siedzenie ze skrzyżowanymi nogami powoduje nadciśnienie, żylaki i uszkodzenia nerwów. Może też powodować problemy z kręgosłupem.

2. Noszenie niedopasowanych okularów przeciwsłonecznych

Gdy kupujemy tanie okulary w markecie czy na straganie to tak naprawdę szkodzimy wzorowi. Producenci takich okularów używają tanich komponentów, które nie chronią wzroku przed promieniowaniem UV. Mogą nawet prowadzić do zapalenia siatkówki. Cieniowanie sprawia, że źrenice rozszerzają się, przez co dostają jeszcze większą dawkę promieniowania UV.

3. Picie zbyt dużej ilości wody

Jeśli czytasz nas regularnie to wiesz, że często zachęcamy Was do picia przynajmniej 1.5l wody dziennie. Jednak pamiętać należy o tym, że nie można z tym przesadzać. Picie zbyt dużej ilości wody negatywnie wpływa na nasz organizm. Zbyt duża ilość wody wypłukuje wartościowe składniki z naszego organizmu i nadmiernie obciąża nerki, które muszą ją filtrować.

4. Niewłaściwa postawa podczas siedzenia

Jak często zwracasz uwagę na to w jakiej pozycji siedzisz w pracy? Prawidłowa postawa jest bardzo ważna dla zdrowia naszego kręgosłupa.

  1. Wysokość krzesła powinna być dostosowania do biurka
  2. Twoje pośladki powinny wypełnić nie mniej niż 2/3 powierzchni siedziska
  3. Tył fotela powinien być dopasowany do kręgosłupa
  4. Całe plecy powinny być podparte na oparciu
  5. Nie krzyżuj nóg podczas siedzenia, utrudnia to obieg krwi
  6. Rób sobie częste przerwy i wstawaj od krzesła

5. Spanie na prawym boku

Dr. John Douillard znany ze swoich teorii dotyczących alternatywnej medycyny w Indiach wyjaśnia, że spanie na lewym boku jest dużo zdrowsze dla ciała niż spanie w każdej inne pozycji. Dlaczego? Są ku temu trzy główne powody, które warto poznać. Jest to istotne dla:

  1. Procesu oddychania
  2. Naszego kręgosłupa
  3. Trawienia
  4. Drenażu układu limfatycznego

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj tutaj.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły