Macie ten makaron? Lepiej go nie jedźcie. GIS wycofuje produkt.

Zdrowie Data publikacji: 2021-08-23

Główny Inspektorat Sanitarny wycofuje produkt o nazwie MAKARON (KUKURYDZIANY Z KURKUMĄ I PIEPRZEM) PENNE BEZGLUTENOWY BIO 250 g – PASTA NATURA, z datą trwałości do 16.02.2024. Proces wycofywania z rynku produktu jest monitorowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Produkt został wycofany, gdyż GIS został poinformowany przez RASFF o prowadzonym przez firmę Pasta Natura Srl wycofaniu wskazanej partii ekologicznego makaronu penne marki Pasta Natura 250 g, ze względu na zastosowanie składnika zanieczyszczonego 2-chloroetanolem.

Czym jest 2-chloroetanolem? To pochodna tlenku etylenu, której obecność w żywności na terenie UE jest niedozwolona ze względu dla szkodliwe dla człowieka działanie. Firma wycofuje już produkt, który trafił na polski rynek, jeśli jednak go macie w swojej spiżarni, to lepiej go nie spożywajcie.

Źródło: https://www.gov.pl/web/gis/ostrzezenie-publiczne-dotyczace-zywnosci-wycofanie-wskazanej-partii-makaronu-penne-marki-pasta-natura-250-g-ze-wzgledu-na-zastosowanie-skladnika-zanieczyszczonego-2-chloroetanolem

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły