Co na żywopłot zamiast tui?

Kategoria: Ogród
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-02-24

Żywopłoty z tui są tak popularne, że możemy spotkać je praktycznie przy każdym nowo wybudowanym domu. To sprawia, że wiele osób szuka alternatywach. Chciałoby się w jakiś sposób wyróżnić. Sprawić, aby ogród nie wyglądał tak samo, jak setki innych. Dlatego w tym artykule zaproponujemy Wam zamienniki dla tui na żywopłot.

Kosodrzewina mughus

Pinus mugo

Kosodrzewina mughus (sosna górska) jest krzaczastą formą sosny. Nie osiąga dużych wysokości. Wyrasta maksymalnie do 2 metrów wysokości o koło metra średnicy. Ma za to stosunkowo małe wymagania dotyczące uprawy. Dzięki temu świetnie sprawdza się w ogrodach jako żywopłot. Wystarczy jedynie regularnie ją przycinać, aby zachować regularny kształt.

Laurowiśnia wschodnia

Prunus laurocerasus

Laurowiśnia jest rośliną odporną i zawsze zieloną. Z łatwością możemy uformować z niej żywopłot. Rośnie również do dość sporych rozmiarów. Osiąga nawet 3 metry wysokości i w krótszym czasie, niż kosodrzewina.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Ligustr

Ligustrum

Ligustr należy do rodziny roślin oliwkowatych. Uprawiany jest jako roślina ozdobna. Krzew ten może osiągnąć nawet 15 metrów wysokości, dlatego musimy o niego dbać i regularnie go przycinać. Na żywopłot najczęściej wybierany jest ligustr pospolity i jajowatolistny.

Podobne artykuły