Jak sadzić rośliny?

Ogród Data publikacji: 14 listopada 2019

Jak stworzyć swój domowy ogródek? Najprościej jest kupić w markecie/sklepie ogrodniczym gotowe zioła w pojemnikach i przesadzić je do nieco większych doniczek. Innym sposobem, znacznie ciekawszym jest wyhodowanie własnych z nasion. To może być trudniejsze, ale rośliny będą o wiele silniejsze i koszt przygotowania ziołowej kolekcji się zmniejszy.

Do najczęściej spotykanych w uprawie ziół na balkonie należą rośliny jednoroczne, np. pietruszka naciowa, trybula ogrodowa, bazylia pospolita, cząber ogrodowy, koper ogrodowy, majeranek, kolendra siewna, rzeżucha, ogórecznik lekarski, szczypiorek. Natomiast zioła na balkonie wieloletnie, które chętnie są uprawiane to: estragon, lawenda lekarska, lubczyk ogrodowy, melisa lekarska, mięta pieprzowa, rozmaryn, szałwia, tymianek.Zioła potrzebują dużo wilgoci. Przesuszone już nie odżyją. Zioła wymagają zatem regularnego podlewania. Najlepsza temperatura dla nich to od 15 do 20°C.

Dzięki uprawie ziół dostarczymy naszemu organizmowi dodatkowych witamin tak potrzebnych zimą, a dodatkowo przyrządzone przez nas potrawy będą dużo bardziej smaczniejsze.

Podobne artykuły