Jak rozjaśnić ciemniejszą skórę pod pachami

Uroda Data publikacji: 15 kwietnia 2018

Jak rozjaśnić ciemną skórę pod pachami? Ciemniejsza skóra pod pachami nie jest chorobą. Można jej również dość łatwo się pozbyć wykorzystując domowe sposoby i dostępne naturalne środki.

Dlaczego skóra pod pachami ciemnieje?

Powodów może być wiele i jest to bardziej problem natury estetycznej niż zdrowotnej. Jeśli zbyt często golisz pachy lub regularnie stosujesz kremy do usuwania włosów to skóra pod nimi może zacząć ciemnieć. Tak samo dzieje się gdy nadmiernie się pocimy lub skóra ma zbyt małą ilość powietrza. Gromadzą się wtedy na niej martwe komórki skóry, które odpowiadają za ciemniejszy kolor. Negatywnie wpływają również dezodoranty na bazie alkoholu.

Rzadko zdarza się, że problem ten wynika z kwestii medycznych np. zaburzeń hormonów czy w efekcie stosowania niektórych leków. Jednak gdy to podejrzewamy warto skonsultować to z lekarzem.

Jak rozjaśnić skórę pod pachami?

Dzisiaj wykorzystamy kilka domowych sposobów na rozjaśnienie skóry pod pachami. Dzięki nim Twoja skóra stanie się jaśniejsza i będziesz czuła się lepiej podczas wakacji odsłaniając swoje pachy na plaży.

Ziemniaki na ciemną skórę pod pachami

Dlaczego ziemniaki pomagają rozjaśnić skórę pod pachami? Posiadają łagodny kwas, który działa wybielająco na skórę. Jest on na tyle łagodny, że nie powoduje podrażnień skóry. Dlatego bez obawy możemy je stosować na skórze pod pachami, która jest bardzo delikatna.

Jak stosować ziemniaki do wybielenia skóry? To bardzo proste. Wystarczy odkroić plasterek ziemniaka, a następnie jego sokiem natrzeć skórę. Czekamy 15 minut i spłukujemy go letnia wodą. Pamiętajcie jednak, że metoda ta nie zadziała od razu i potrzeba trochę czasu by zauważyć pierwsze efekty.

Rozjaśnianie skóry pod pachami za pomocą ogórka

Ogórek ma działanie podobne do ziemniaków. Ma naturalne właściwości wybielające, które pomagają rozjaśnić przebarwioną skórę. Stosujemy je dokładnie tak samo jak w przypadku ziemniaków. Kroimy ogórki na plasterki, a następnie wcieramy ich sok pod pachami. Pozostawiamy go na pół godziny i po tym czasie myjemy pachy letnią wodą.

Cytryna na przebarwienia skórne

Cytryna jest zdecydowanie mocniejszym środkiem wybielającym skórę niż wcześniej przedstawione. Dlatego ją stosować musimy rzadziej i należy przy tym uważać na podrażnienia skóry. Dlatego gdy zaczniemy czuć swędzenie, skóra zacznie robić się czerwona, należy przerwać kurację.

Sok z cytryny zostawiamy na skórze maksymalnie na dziesięć minut, a następnie dokładnie oczyszczamy skórę wodą z mydłem. Możemy również wykonać delikatny peeling posypując połówkę cytryny cukrem lub solą i wycierając nią pachy.

Podobne artykuły