Gdy róże zwiędną nie wyrzucaj łodyg! Wykorzystaj ten trik w swoim ogrodzie!

Lifestyle Data publikacji: 22 marca 2018

Gdy dostaniesz róże i one już zwiędną to nie wyrzucaj łodyg. Idzie wiosna, będziemy mogli wykorzystać je w ogrodzie i posadzić. Dzięki temu będziemy mieć pięknych róż pod dostatkiem :)

Sadzenie róż z łodygi

Gdy masz już łodygę z róży, która zwiędła wystarczy odciąć kwiat. Następnie weź jednego ziemniaka i zrób w nim otwór takiej wielkości, aby zmieściła się do niego łodyga.

Teraz możemy włożyć łodygę do otworu, który wydrążyliśmy w ziemniaku za pomocą noża. W tym czasie przygotuj sobie jakieś wiaderko i plastikową butelką. Liczba butelek zależna jest od liczby łodyg. Na każdą przypada jedno.

Do doniczki wsyp świeżej ziemi. Może to być ziemia z Twojego ogrodu lub wcześniej zakupiona w sklepie ogrodniczym. Wsyp ok. 1/3 pojemności wiadra.

Teraz wkładamy do środka nasze łodygi róży wraz z ziemniakami. Znów przysypujemy ziemią tym razem do pełna. Patrzymy jedynie by łodygi znajdowały się nad poziomem ziemi.

Weź butelkę i odetnij z niej dno. Butelkę nałóż na łodygę z odkręconą nakrętką aby w środku następowała cyrkulacja powietrza i odprowadzana była wilgoć.

Teraz zostaje nam tylko czekać, a po pewnym czasie nasze łodygi będą gotowe do przesadzenia do ziemi. Pamiętajcie tylko aby je podlewać.

Poradnik wideo

Źródło zdjęcia: https://youtu.be/sqA9jG6QUvk

Podobne artykuły