Rolnik znalazł zadziwiająco duże jajko. Zobaczcie co było w środku!

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 09 maja 2018 / Aktualizacja: 2022-03-28

Scott Stockman z Queensland w Australii zajmuje się hodowlą kur od dawna. Po raz pierwszy w życiu znalazł jednak jajko tej wielkości. Normalne jajko waży około 60 gramów. To ważyło trzy razy więcej!

Nie było jakiś specjalnych cech kury, która je złożyła. Była zwyczajną kurą i do tej pory wszystkie jej jajka były takie same. Jego farma jest bardzo duża, produkuje 50 000 jaj dziennie. Dlatego można uznać, że ma bardzo dużą próbę porównawczą.

Jajko to zrobiło furorę w Internecie, a strona farmy Scotta na facebooku bardzo szybko zyskała 70 000 polubień z wcześniej jedynie tysiąca. Ludzie zaczęli się zastanawiać dlaczego to jajko było takie duże, a sprawą zajęły się nawet media.

Jednak to co interesowało ludzi jeszcze bardziej to jak wygląda to co w takim jajku się znajduje. Zostało więc one rozbite i oprócz żółtka i białka, które były normalnych rozmiarów, w środku znajdowało się jeszcze jedno jajko!

Dlaczego tak się stało? W wywiadzie dla ABC profesor Raf Freire z Uniwersytetu Charlesa Sturta oznajmił, że nie jest w stanie wytłumaczyć tego fenomenu i powiedzieć jak tak naprawdę do tego doszło.

Źródło artykułu: https://www.facebook.com/pg/WINNewsCairns

Podobne artykuły