11 czerwca 2019

Czy jadąc z kimś do szpitala możemy przekroczyć prędkość i łamać przepisy?

Nikomu nie życzymy takiej sytuacji, ale z pewnością nie raz zastanawialiście się czy gdybyście musieli z kimś szybko dotrzeć do szpitala bo nie macie czasu czekać na karetkę to czy w takiej sytuacji moglibyśmy złamać przepisy? Czy możemy jechać z większą prędkością niż dozwolona by szybciej dotrzeć na miejsce?

Czy można złamać przepisy jadąc do szpitala

Gdy coś stanie się bliskiej nam osobie lub naszemu dziecku nie zastanawiamy się długo, musimy działać. Czasem szybki dojazd do szpitala może uratować życie i nie zawsze jest czas by czekać na wezwaną przez nas karetkę. Osobiście zawiozłabym dziecko do szpitala jak najszybciej nie patrząc na konsekwencje w postaci nawet utraconego prawa jazdy. Cena, którą można zapłacić jest dużo wyższa.

Nie wszyscy jednak będą czuli się pewnie, dlatego chciałabym Was uspokoić. Jeśli przekroczysz prędkość zachowując jednocześnie bezpieczeństwo podczas jazdy i złapie Cię np. fotoradar czy kamera to nie poniesiesz konsekwencji. Jest to tak zwany stan wyższej konieczności. W takiej sytuacji możesz zadzwonić na policję. Powiedzieć, że kierujesz się w stronę szpitala z danego miejsca i poprosić o eskortę policji. Nie może Ci wtedy odmówić.