Robot sprzątający psie odchody z trawnika

Ogród Data publikacji: 01 kwietnia 2023

Zastanawialiście się, czy istnieje robot, który sprząta psie odchody z trawnika? Dzisiaj znajdziemy coraz więcej kreatywnych rozwiązań codziennych problemów. Są więc i ludzie, którzy wpadli na pomysł stworzenia takiego robota, a co więcej wykonali go i faktycznie potrafi on poruszać się po trawniku. Tworzy jego mapę, tak jak robot odkurzający mapy pomieszczeń w domu.

Sam też lokalizuje rozrzucone na trawniki psie odchody, a następnie zbiera je. Jest to ciekawe i kreatywne urządzenie, które z pewnością przypadnie do gustu właścicielom psów i sporych trawników koło domu. Dzięki temu możemy wyjść spokojnie na zewnątrz lub wypuścić dzieci, bez obawy, że podczas zabawy trafią na minę w postaci psiej kupy.

Sposób działania tego robota zobaczymy na wideo powyżej. Jak widać, sam zmierza do miejsca, gdzie znajduje się kupa, a następnie umieszcza ją w specjalnym pojemniku. Jednocześnie za pomocą specjalnej łapki pilnuje, aby na trawniku nie pozostały resztki. Zebrane odchody zawozi do specjalnej bazy, w której się znajduje Stamtąd zapewne będziemy mogli je opróżnić.

Niestety ten robot jest dopiero konceptem i nie jest dostępny w sprzedaży. Jest jednak szansa, że skoro już ktoś wpadł na taki pomysł, to zostanie on w końcu realizowany przez jednego z producentów, a być może nawet tę firmę i trafi do regularnej dystrybucji. Cena tego robota miałaby wahać się w okolicach 400 dolarów, czyli ok 1700 zł. Wydaje się to duża kwotą, ale jeśli pomyślimy, ile pracy mógłby nam zaoszczędzić i jak zadba o nasz trawnik, to wydatek taki wydaje się całkiem rozsądny.

Podobne artykuły