Robaki w truskawkach? Oto jak ich się pozbyć!

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 24 maja 2020 / Aktualizacja: 2022-03-28

W mieście pojawiają się już pierwsze stragany z truskawkami. Nie długo będzie ich więcej i ceny staną się też bardziej przystępne. W domu może jednak okazać się, że truskawki, które kupiliśmy mają małe czarne robaczki, które po nich chodzą. Nie musisz przez to wyrzucać wszystkich kupionych truskawek. W bardzo łatwy sposób można ich się pozbyć.

Jak usunąć robaki z truskawek

Pamiętajcie, że wszelkie owoce i warzywa, które zamierzamy skonsumować należy przed tym umyć. Nie powinniśmy więc próbować truskawek na targu czy jeść ich w drodze do domu, chociaż jest to bardzo kuszące.

Musimy jednak wytrzymać do momentu, aż przyniesiemy je do domu i umyjemy. Gdy jednak podczas mycia zauważymy na nich czarne małe robaczki, może wydawać nam się, że wszystkie truskawki nadają się jedynie do wyrzucenia. Tak nie jest, a sposób na pozbycie się robaków z truskawek przedstawiła jedna z użytkowniczek TikToka o nazwie Seleste Radcliffe. Bardzo szybko zdobył on dużą popularność w sieci.

Na czym polega? Jest w gruncie rzeczy bardzo prosty. Musimy przygotować miskę, do której wlejemy wodę i dodamy kilka łyżek soli. Następnie w takiej wodzie zanurzamy truskawki i czekamy. Wszystkie robaczki zaczną wypływać z truskawek. Możecie zaobserwować to na filmiku poniżej.

Seleste Radcliffe on TikTok

Seleste Radcliffe (@selesteradcliffe) has created a short video on TikTok with music original sound. GROSS IT WAS JUMPING!!!!! BRB CRYING #fyp #xyzcba #GROSS

Tak więc, gdy następnym razem zauważycie w truskawkach małe robaczki, nie spisujcie ich od razu na straty. Jest sposób na to by je uratować i jak widzisz jest on bardzo prosty.

Przy okazji, gdy jesteśmy w temacie truskawek, mogą zainteresować Cię również te artykuły:

  1. Jak odróżnić polskie truskawki od importowanych?
  2. Jak poprawnie myć truskawki
  3. Doświadczony rolnik radzi co zrobić by truskawki dłużej zatrzymały świeżość
  4. Jak przechowywać truskawki

Podobne artykuły