Jak poprawnie myć truskawki

Porady Data publikacji: 31 maja 2018

Wszyscy dobrze wiemy, że nie należy spożywać owoców bez wcześniejszego umycia ich. Niestety nawet opłukanie ich pod strumieniem bieżącej wody może na niewiele się zdać. Pestycydy stosowane podczas ich uprawy nadal na nich pozostają. Jeśli kupujemy truskawki z wielkich plantacji bardzo mocno się na nie narażamy. Niestety również kupując pozornie Polskie truskawki możemy zostać oszukani.

Jak myć truskawki

Aby pozbyć się z truskawek pestycydów należy zastosować specjalną metodę oczyszczania ich. To dotyczy również innych warzyw i owoców bo zawsze jesteśmy narażeni na ich obecność. Nikt przecież nie będzie zlecał badań przed konsumpcją.

Aby przygotować kąpiel dla truskawek, która spłucze z nich wszystkie szkodliwe związki należy do litra wody dodać łyżkę sody oczyszczonej. Taka woda ma zasadowy odczyn i wymoczenie w niej truskawek skutecznie je oczyści. Mocz je przez kilkanaście minut, a następnie wypłucz pod bieżącą wodą.

Jak przedłużyć świeżość truskawek

Po umyciu truskawek osusz je ręcznikiem papierowym, a następnie przesyp do miski, w której dno wyłożysz czystym ręcznikiem papierowym. Przechowuj je w lodówce, a ręcznik pochłonie wilgoć, która mogłaby przyśpieszyć proces psucia się owoców.

Źródło artykułu: https://www.ofeminin.pl/fitness-i-zdrowie/zdrowe-odzywianie/podjadanie-brudnych-truskawek-moze-powodowac-duze-klopoty-jak-prawidlowo-je-myc/0b6cr0m

Podobne artykuły