Ramka na plakat – jeszcze piękniejsze plakaty!

Wnętrza Data publikacji: 09 grudnia 2020

Ramka na plakat ma bardzo proste, ale zarazem ważne zadanie. Plakaty nie wątpliwie są dziełami sztuki, które mogą zdobyć nasze ściany. Świetnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach i potrafią oddać duszę i charakter właściciela apartamentu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób idących z duchem nowoczesności, decyduje się na dekorację ścian plakatami, zamiast obrazami. Tym bardziej, że wiele z nich przedostało się wręcz do kanonu kultury.

Aby plakaty długo wyglądały dobrze musimy je zabezpieczyć i tutaj przychodzi z pomocą rama na plakat. Nie tylko pełni jednak rolę ochronną, ale również odpowiedni dobór ramy potrafi podkreślić wnętrze i jeszcze lepiej wyłonić plakat na pierwszy plan jako element dekoracyjny naszej ściany.

Ramki do plakatów są dostępne w wielu rozmiarach, a także wykończeniach. To sprawia, że bez trudu dobierzemy coś co będzie pasować nie tylko do naszego wnętrza, ale również do samego plakatu. Ramka sama w sobie może być dziełem sztuki. Dlatego jej wybór nie powinien być przypadkowy, a podyktowany naszym gustem.

Rama na plakat – przed czym chroni?

Ramka na plakat chroni go przede wszystkim od uszkodzeń mechanicznych. Ułatwia w oczywisty sposób powieszenie plakatu na ścianie. Plakat oprawiony w ramkę bez trudu zawiesimy na gwoździku czy kołku rozporowym zamocowanym w ścianie. Nie uszkodzimy przy tym samego plakatu co już jest bardzo ważne.

Plakat chroniony jest wewnątrz, a więc bez trudu wyczyścimy ramę z kurzu bez zniszczenia samego plakatu. Bez najmniejszego problemu możemy ją również przewiesić w inne miejsce, co w przypadku samego plakatu przyklejonego do ściany, mogłoby się skończyć jego rozerwaniem.

Ramka do plakatu – czy chroni przed słońcem?

Wielkim wrogiem wszelkich drukowanych materiałów są promienie UV, które sprawiają, że z czasem wydruk zaczyna blaknąć. Pamiętaj, że jego głównym źródłem jest słońce, dlatego nasze plakaty powinny wisieć zawsze w miejscu, które nie jest wystawione na ostre działanie promieni słonecznych.

Istnieją jednak sklepy takie jak Ramka.pl, które umożliwiają zamówienie każdej ramki plakatowej wraz z szybą UV. Szyba taka chroni plakat znajdujący się w ramce przed promieniowaniem UV, a więc nie musimy obawiać się o to, że kolory z czasem wyblakną.

Jest to doskonała opcja dla tych, dla których plakaty niosą dużą wartość, zwłaszcza gdy są to egzemplarze kolekcjonerskie, których pozyskanie nie jest łatwe.

Podobne artykuły