Urządzamy sypialnię w stylu skandynawskim – na jakie dodatki postawić

Kategoria: Wnętrza
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-08-03
Urządzamy sypialnię w stylu skandynawskim – na jakie dodatki postawić

Styl skandynawski narodził się na północy Europy i był odpowiedzią na specyficzne warunki klimatyczne. Przede wszystkim długie i mroźne zimy oraz krótkie dni z ograniczonym dostępem do światła słonecznego skłoniło projektantów na stworzenie wnętrz przytulnych, a jednocześnie funkcjonalnych i uporządkowanych. Na jakie tekstylia postawić w takich pomieszczeniach? Podpowiadamy.

Dlaczego warto postawić na styl skandynawski w sypialni?

Sypialnia to tylko pozornie mało wymagające pod względem aranżacyjnym pomieszczenie. Jej funkcjonowanie nierzadko stanowi jednak wyzwanie. Pole do namysłu tworzy się zwłaszcza przy niewielkich pokojach, które mają nietypowe kształty bądź są bardzo wąskie i charakterystyczne dla nowych inwestycji deweloperskich. Nieco więcej kłopotów może sprawić również sypialnia na poddaszu. W takich przypadkach dobrym pomysłem okaże się styl skandynawski. Nurt ten dobrze dopasowuje się nie tylko do trudnych warunków. Z powodzeniem możemy wykorzystać ten trend również w przestronnych i dobrze doświetlonych wnętrzach.

Sypialnia w stylu skandynawskim to ogólnie pojęty minimalizm. Aranżacja nie może być zatem przeładowana przedmiotami czy ozdobami. Wykorzystane dodatki łączą estetykę z funkcjonalnością, a każda rzecz ma w sypialni swoje miejsce. Nie można jednak zapominać o tym, że styl skandynawski stanowił odpowiedź na trudne warunki pogodowe. Sypialnia urządzona w ten sposób skłania do relaksu i stwarza idealne warunki do regeneracji. Staje się swoistym azylem, w którym wypoczniemy po całym dniu pracy.

Zadbaj o jakość powietrza w sezonie grzewczym

Jakie tekstylia wykorzystać w skandynawskiej sypialni?

Oprócz mebli, które stanowią jeden z najważniejszych elementów w takiej sypialni, niezwykle istotne są również dodatki w postaci tekstyliów. Styl skandynawski opiera się głównie na kolorach białym, szarym oraz czarnym, a także na barwach ziemi, takich jak beże, brązy czy zielenie. Jeżeli nasze łóżko zostało wyprodukowane z jasnego drewna, świetnie będą komponować się narzuty w kontrastującym kolorze. Dzięki temu osiągniemy efekt przyjemny dla oka.

Z kolei poszewki na poduszki sprawdzą się już nie tylko na łóżku, lecz również na fotelu czy nawet kanapie. Poprzez delikatną modyfikację zyskamy przytulniejszy efekt i chętniej będziemy wracać do tego pomieszczenia. Z kolei pościel powinna być dopasowana do koloru ścian. Wtedy będziemy mieli pewność, że całość zgra się ze sobą idealnie i stworzy komfortowe miejsce do odpoczynku.

Mogą Cię zainteresować