10 roślin, które nie boją się cienia

Kategoria: Wnętrza
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2019-12-17

Nie każde z pomieszczeń w naszym domu jest idealnie oświetlone. Dlatego jeśli chcemy ożywić je roślinami powstaje problem. Wiele z nich do odpowiedniej uprawy potrzebuje dużo słońca. Kupujemy je, stawiamy w pokoju, a one szybko marnieją. Dzisiaj podpowiemy Wam jakie rośliny do takich pomieszczeń nadadzą się najlepiej. Nie straszny im brak słońca!

Peperomia

Peperomia czyli potocznie zwana pieprzówka to roślina, która cienia się nie boi. Nie należy ona jednak do najłatwiejszych w uprawie. Ważne jest utaj podłoże, które powinno mieć lekko kwaśny odczyn. Jeśli chodzi o podlewanie to robimy to dość rzadko, ale woda nie powinna zawierać wapnia. Gdy będziecie ją kupować warto spytać ogrodnika w sklepie, aby poradził Wam jak o nią dbać. Przy odrobinie wprawy nie powinno Wam sprawić to problemu.

Difenbachia

Pamiętaj, że jest to roślina trująca, dlatego powinna poza zasięgiem dzieci i zwierząt. Jest ona zarazem bardzo piękna. Pochodzi z tropikalnej Ameryki. Jest rośliną wieloletnią i wiecznie zieloną.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Epipremnum

To również wiecznie zielona roślina. Pochodzi z krajów tropikalnych. Potrafi rosnąć w cieniu, w naturze kryje się przy nasady pni wielkich drzew. Często stosowana jest jako roślina ozdobna. Jest popularna dlatego, że wymaga bardzo mało opieki od swojego właściciela.

Aglaonema

Zielona rodzina z rodziny obrazkowatych. To dlatego, że jej liście mają charakterystyczny wzór. Pochodzi z Azji. Lubi temperatury powyżej 20 stopni Celsjusza, ale nie pogardzi miejscem, w którym nie ma dużo światła. Gdy już znajdziemy dla niej miejsce nie lubi aby ją przestawiać.

Monstera dziurawa

Roślina ta jest ostatnio niesamowicie popularna. Naturalnie występuje w lasach tropikalnych, ale też dobrze czuje się w naszych mieszkaniach i to też w miejscach bez dużego dostępu do słońca.

Aspidistra

By KENPEI – KENPEI’s photo, CC BY-SA 3.0, Link

Ozdobna bylina pochodząca z Dalekiego Wschodu. W naszym kraju uprawia się ją w domu jako roślinę dekoracyjną. Nie straszna jej susza. Nie musi mieć dobrego oświetlenia. Jest też odporna na skoki temperatur i zapomnienie swojego właściciela. Świetnie się sprawdzi jeśli nie macie ręki do kwiatów.

Paproć

Paprotki były popularne w domach i mieszkaniach naszych babć. To dlatego, że są tanie i znoszą różne warunki. Radzą sobie również w miejscach bez światłą.

Skrzydłokwiat

Bardzo popularna roślina w naszych domach. Skrzydłokwiat poradzi sobie nawet w łazience, gdzie zazwyczaj okna są zasłonięte lub ich nie ma. Panuje też wysoka wilgotność powietrza i duże skoki temperatur.

Zielistka Stenberga

Roślina ozdobna pochodząca z Afryki Południowej. W Polsce uprawia się ją głównie w domu, ale w łagodniejszych klimatach jest też rośliną ogrodową. Bardzo dobrze radzi sobie we wnętrzach i zaciemnionych pokojach. Dlatego sprawdzi się również w Twoim mieszkaniu.

Sansevieria

Popularna roślina dekoracyjna nazywana też wężownicą. Jest jedną z najbardziej wytrzymałych roślin doniczkowych. Dlatego dobrze sprawdzi się u zapominalskich, którzy czasem nie pamiętają o tym, że mają jakieś rośliny do podlania. Poradzi sobie w dużym słońcu, ale też w cieniu. Zniesie duże temperatury, a nawet te niższe gdy mieszkanie się wychłodzi gdy np. wyjedziemy na ferie.

Podobne artykuły