Czy puszczanie gazów spala kalorie?

Zdrowie Data publikacji: 28 października 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Zastanawiasz się czy puszczanie bąków spala kalorie? Tutaj Ciebie zaskoczymy bo faktycznie tak jest. Upuszczenia gazów to 67 spalonych kalorii. Puszczenie bąków 52 razy dziennie to pół kilograma tłuszczu mniej.

Jednak to nie wszystko. Puszczanie bąków ma bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia.

Jakie znaczenie dla naszego zdrowia ma puszczanie bąków?

Oddawanie gazów może chronić przed rakiem, zawałami serca i udarami mózgu. I to nie są żarty.  Hamowane pierdnięcia mogą powodować stany zapalne, a nawet raka. Chociaż brzmi to absurdalnie jest to udowodnione badaniami.

Nasze bąki to w głównej mierze siarkowodór. W dużych ilościach jest toksyczny, ale nam nie zagrozi.  Ma zapach zgniłych jaj więc przez to brzydki zapach, który czujemy po puszczeniu bąka. Jego produkcja jest bardzo ważna dla naszego organizmu. Gdy nie produkujemy siarkowodoru komórki tracą zdolność hamowania stanów zapalnych.

Badacze stworzyli mieszankę o nazwie AP39, która ma pomagać produkować odpowiednią ilość siarkowodoru przez nasz organizm.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły