Pufy do salonu – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Wnętrza Data publikacji: 13 września 2021

Salon powinien być oazą do odpoczynku. Wprowadza się zatem do niego rozmaite meble i akcesoria, które sprawiają, że relaks jest jeszcze przyjemniejszy. Jakie wyposażenie się stosuje? Oczywiście podstawą są zestawy mebli wypoczynkowych, w tym sofa, fotele i stolik. Oprócz nich warto również wykorzystać praktyczne pufy do salonu.

Kiedy i do czego może się przydać puf? Jakie produkty najlepiej wybrać? Kilka inspiracji zaprezentujemy poniżej.

Pufy – do czego mogą się przydać w salonie?

Pufy to niskie taborety z siedziskiem obitym tkaniną lub skórą. Najczęściej stosuje się je jako dodatkowe siedzisko, które ustawia się obok zestawu mebli wypoczynkowych. Wbrew pozorom, taki element wyposażenia potrafi być jednak znacznie bardziej uniwersalny i praktyczny.

Niewielki puf może być bowiem używany jako dodatkowy stolik do odłożenia rozmaitych przedmiotów, które chce się mieć pod ręką. Przydaje się podczas spokojnej rekreacji, a także w trakcie imprez i spotkań towarzyskich, gdy układa się na nim tacę z przekąskami lub napojami.

Ponadto pufy bywają używane jako podnóżki, by jeszcze bardziej zwiększyć swobodę i wygodę relaksowania się podczas czytania książki lub oglądania telewizji.

Puf – mebel nie tylko do salonu

Choć pufy najczęściej kojarzy się właśnie z pokojami dziennymi, bez trudu da się znaleźć dla nich miejsce również w innych częściach domu.

Gdzie je ustawić? Idealnie sprawdzają się w sypialniach tuż przy łóżku. Chętnie wprowadza się je do przedpokojów, na przykład w roli siedziska do wygodnego zakładania lub zdejmowania butów.

Niektóre pufy mogą nawet trafić do łazienki, stając się praktycznym, wielofunkcyjnymi meblami, które zawsze są pod ręką, gdy ich potrzebujemy.

Puf sprawdza się świetnie w pokoju dziecka, jako wygodne siedzisko dla malucha lub jego gości. To w nim da się również ukryć rozmaite dziecięce skarby.

Pufa skandynawska, pufa minimalistyczna czy retro?

Obecnie nie ma jednego dominującego trendu w aranżacji wnętrz. Chętnie sięga się po rozwiązania minimalistyczne i nowoczesne, tradycyjne, a także bardziej rozbudowane i dekoracyjne. Każdy więc jest w stanie odkryć coś dla siebie. Można na przykład znaleźć ciekawe, urozmaicone wyposażenie i dekoracje domu na Dekoori.pl.

Co wyróżnia modne pufy? Modele skandynawskie są skrajnie minimalistyczne. Siedzisko najczęściej obija się jednobarwną tkaniną lub materiałem w proste, geometryczne wzory, a konstrukcja może opierać się na czterech lub trzech nóżkach. Pufy tradycyjne obija się nawet bardziej wzorzystymi tkaninami, jak choćby tak popularne obecnie motywy floralne. A jakie są pufy glamour? Często są to blokowe meble bez nóżek, wykończone mięsistymi materiałami o długim włosiu w intensywnych kolorach. Pojawiają się na przykład intrygujące pufy w odcieniu fuksji, fioletu lub butelkowej zieleni. Miłośnicy oryginalnych form znajdą też nietuzinkowe pufy designerskie w formie cylindrów, pokrytych sztucznym futrem lub plecionkami.

Różne rodzaje puf – funkcjonalność i wygoda

Kiedy szuka się pufa do domu, trzeba przede wszystkim zastanowić się do czego mebel ma służyć. Jeśli potrzebuje się dodatkowego miejsca do siedzenia, lepiej wybrać modele o dużym i miękkim siedzisku. Pufy-stoliki powinny być bardziej płaskie i pozwalać na bezpieczne ustawienie pojedynczych przedmiotów lub na przykład tacy z przekąskami.

W małych salonach pufy niejednokrotnie potrafią zastąpić bardziej rozbudowane meble do siedzenia. Dodatkowo mogą się przydać jako schowki na różne przedmioty. Dzięki temu we wnętrzu panuje porządek, a my mamy wszystko zawsze pod ręką. W takich przestrzeniach sprawdzają się pufy z niewielką półeczką zamontowaną poniżej siedziska. Na rynku można również znaleźć pełne konstrukcje, w których po podniesieniu górnej klapy-siedziska otwiera się pojemny i głęboki schowek. O tym, w jaki sposób urządzać wnętrza korzystając z tak charakterystycznych i ciekawych elementów wyposażenia, można poczytać na stronie http://ladnemieszkanie.com.pl/.

Pufy do salonu – praktyczne meble do każdego wnętrza

Pufy to niepozorne meble, które wyróżniają się wysoką funkcjonalnością. Służą jako wygodne siedziska, stoliki i schowki, a przy tym łączą względy praktyczne z ciekawym designem. Nowoczesne pufy to zatem idealne uzupełnienie do przytulnego salonu, w którym chce się spędzać jak najwięcej czasu.

Podobne artykuły