Psycholog wyjaśnia jak rozpoznać, że ktoś za nami szaleje

Lifestyle Data publikacji: 26 stycznia 2018

Każda z nas w swoim związku chciałaby wiedzieć, że partner jest nam oddany i za nami po prostu SZALEJE! :) Niezależnie od wieku czy stażu związku ważna jest ta nić zakochania. Chcielibyśmy aby to uczucie trwało jak najdłużej i da się to zrobić, ale praca w to musi być wkładana przez obydwie strony.

Dzisiaj podpowiemy Wam co psychologie uważają za oznaki tego, że ktoś za nami szaleje. Ludzie niestety rzadko mówią o swoich uczuciach, ale dużo częściej pokazują to w nieświadomy sposób. Oto kilka oznak, na które możesz zwrócić uwagę.

Przedstawione poniżej znaki przedstawione zostały przez eksperta w dziedzinie ciała i autora wielu książek na temat psychologii rodzinnej. Patty Wood uważa, że zwracając uwagę na gesty, mimikę czy poglądy możemy odczytać jakie ktoś ma wobec nas intencje i to mówi zdecydowanie więcej niż słowa.

1. Słucha i zapamiętuje

Jeśli zastanawiasz się czy mężczyzna za tobą szaleje to zwróć uwagę na to czy Cię słucha i czy zapamiętuje informacje, które przekazujesz nawet w sposób niebezpośredni. Np. możesz zwrócić uwagę na kwiaty, które bardzo lubisz. Jeśli takie właśnie później od niego otrzymasz to oznacza, że uważnie Cię słucha i zapamiętuje informacje.

Warto też zwrócić uwagę na to jak ludzie słuchają. Gdy ktoś kogoś słucha z uwagę mówi to język jego ciała. Głowa jest wtedy zazwyczaj lekko pochylona na bok. Jeśli odwróci głowę, spuści na dół to oznacza, że nie bardzo zainteresował go temat, który poruszyłaś.

2. Podąża za postawą

Mężczyzna gdy zależy mu na kobiecie stara się jej zaimponować. Dlatego stara się zaprezentować odpowiednio dobrze. Mężczyzna również uważa się, że powinien być wyższy od kobiety dlatego podąża za Twoją postawą.

Będzie starał się wyprostować, unieść głowę czy ramiona by starać się tobie zaimponować. Oczywiście, niektórzy mężczyźni będą garbić się siedząc obok dziewczyny i nie oznacza to od razu, że mu na tobie nie zależy. Musisz więc starać się odczytać więcej znaków.

3. Stara się lepiej ubierać lub lepiej wyglądać

Gdy mężczyzna zaczyna się dla ciebie „stroić” to oznacza, że naprawdę mu na tobie zależy. Gdy mężczyzna zaczyna dbać o siebie i lepiej dobierać ubranie to oznacza, że stara się ciebie zadowolić. To tak jak ptaki, które przybierają piórka by zaimponować partnerce.

4. Sieci społecznościowe

Żyjemy w ciekawych czasach. Kiedyś nie mieliśmy takich narzędzi, ale skoro dzisiaj są obecne to możemy je wykorzystać. Jeśli mężczyzna chce śledzić Cię w różnych sieciach społecznościowych i jego działania w nich są skierowane na Ciebie to oznacza, że mocno się tobą interesuje i na pewno szaleje na twoim punkcie :)

5. Uśmiecha się gdy do ciebie mówi

Gdy podczas rozmowy uśmiecha się do ciebie lub twój widok wzbudza na jego twarzy uśmiech to wiadomo, że za tobą szaleje :) Oznacza to, że kojarzysz mu się z czymś przyjemnym. Ludzie nie uśmiechają się bez powodu, to emocja pozytywna wywoływana przez konkretne bodźcie. Dzięki temu wiesz, że nie jesteś dla niego obojętna.

6. Dotyka cię

Gdy mężczyzna korzysta z okazji by cię dotknąć np. zwracając twoją uwagę, pokazując coś czy choćby przyjacielsko klepiąc po ramieniu to oznacza, że za tobą szaleje i po prostu szuka okazji do bliższego kontaktu.

Pamiętaj, że dotknięcia te nie muszą być wcale wykonane dłońmi. Może usiąść obok i jakby od niechcenia dotykać Cię kolanem. Pamiętasz jak chłopcy w szkole flirtowali z dziewczynami zaczepiając je? Nie wiele się zmieniło, są tylko bardziej subtelni :)

7. Często do ciebie pisze

Gdy pisze do ciebie wiadomości na dzień dobry, czy wieczorem przed zaśnięciem to oznacza, że jesteś pierwsza myślą, jaka pojawia się w jego głowie. To oczywiście objaw zakochania. Zwłaszcza gdy z partnerem jesteśmy długi czas, a on wyjeżdża i nadal tak się zachowuje to oznacza, że cały czas za tobą szaleje :)

Podobne artykuły