Wizualizacje wnętrz – dlaczego warto je zrobić?

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 26 lutego 2020 / Aktualizacja: 2022-03-28

Wizualizacje wnętrz oraz pomieszczeń to idealny sposób na to by zobaczyć jak będzie wyglądało nasze mieszkanie lub dom wewnątrz, zanim jeszcze wbijemy przysłowiowy szpadel. Co nam to daje i dlaczego warto z tego skorzystać?

Gdy nasz dom już powstanie, a my wejdziemy do środka, jedyne co widzimy to gołe ściany. Oczywiście mamy jakąś wizję tego jak chcielibyśmy aby jego wnętrze wyglądało. Zaczyna się proces wymyślania koncepcji. Szukamy inspiracji, zjeżdżamy niezliczone liczby sklepów szukając tych najlepszych płytek, które będą pasowały do naszej wizji. Wydajemy ogromne sumy pieniędzy, przystępujemy do prac lub zlecamy to wykonawcy, a na koniec się okazuje, że w naszej głowie pomysł ten wyglądał jakoś lepiej.

Wizualizacja przedpokoju Motionwave

Co teraz? Kolejny remont… mało kto może sobie na to pozwolić. Tym bardziej gdy wnętrze zostało świeżo wykończone. I tutaj z pomocą przychodzą wizualizacje wnętrz.

Dotychczas z tego typu rozwiązań korzystały głównie firmy by sprzedać nam wizję pięknego mieszkania, które nie zostało jeszcze wybudowane. Tworzono w ten sposób zdjęcia do katalogów, którymi później się inspirujemy. Dlaczego więc nie mielibyśmy wykorzystać sami wizualizacji by najpierw stworzyć wirtualny obraz naszego wnętrza, a później zrealizować je według koncepcji, która została sprawdzona i jesteśmy pewni, że nam się podoba.

Pierwsza myśl, która się nam nasuwa to to, że po co pakować się w dodatkowe wydatki. Pomyślcie jednak o tych, których możecie uniknąć. Podam Wam przykład z własnego podwórka.

Podczas remontu zasugerowałam się wizualizacją podłogi w sklepie. Były to kafelki, które z kuchni wychodziły do holu. Wyglądały super. Jednak później u mnie całkowicie to nie wypaliło. Męczyłam się z nimi dwa lata, aż w końcu postanowiłam je zerwać i położyć inne. Tutaj taka mała rada, najpierw kładźcie zawsze ściany, a potem podłogę. Dzięki temu taki zabieg będzie możliwy bez zniszczenia kafelek na ścianie.

Gdybym wcześniej pomyślała o wizualizacji prawdopodobnie nie musiałabym tego robić, a więc zaoszczędziłabym nie tylko pieniądze, ale czas, nerwy i sprzątanie po kolejnym remoncie.

Wizualizacja salonu i kuchni

Wizualizacja kuchni z salonem w stylu skandynawskim

Jeśli urządzamy mieszkanie wystarczą nam zazwyczaj wizualizacje kluczowych pomieszczeń jak np. kuchnia czy salon. To tutaj zwykle spędzamy najwięcej czasu i przyjmujemy gości. Chcemy więc by były one wizytówką naszego mieszkania.

Wizualizacja salonu w stylu skandynawskim Motionwave

Dodatkowo możemy zrobić wizualizację łazienki, która też dla wielu osób jest bardzo ważnym pomieszczeniem w domu. Nie tylko miejscem samotności i relaksu, ale również czymś czym chcemy zrobić efekt „wow” na odwiedzających nas znajomych.

Wizualizacja łazienki Motionwave

Wizualizacja domu

Wizualizacja domu jednorodzinnego Motionwave

Gdy jednak budujemy dom wizualizować możemy dużo więcej jego elementów np. ciekawą opcją jest wizualizacja okien. Często na grupach remontowych widzę pytania czy okna antracytowe wewnątrz będą pasowały. Bardzo łatwo możecie to sprawdzić wraz z wystrojem całego pomieszczenia, wystarczy stworzyć wizualizację.

Możemy również przydać nam się wizualizacje architektoniczne. Korzysta z nich praktycznie każdy deweloper by pokazać klientom jak będzie wyglądać przyszła nieruchomość i rozbudzić w nich chęć do zakupu. O ile rzut mieszkania jest opcją głównie właśnie przeznaczoną do takich celów to wizualizacja wewnętrzna pozwoli nam zobaczyć jak nasz dom może wyglądać po skończeniu. Dobierzemy w ten sposób kolory elewacji, dodatki, balustrady oraz inne elementy.

Podobne artykuły