Jak usunąć zaskórniki bez wyciskania

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-07-27

Domowy sposób na zaskórniki bez wyciskania. Zobacz jak się pozbyć zaskórników w prosty i skuteczny sposób. Twoja skóra będzie wyglądała dużo lepiej i pozbędziesz się dzięki temu wielu kompleksów jednocześnie nie wydając wiele pieniędzy na kosmetyczki :)

Czym są zaskórniki

Zastanówmy się najpierw czym są zaskórniki. Są to wykwity na twarzy o ciemnym lub jasnym kolorze, które powstają z powodu zastoju łoju i rogowaceniu ujść mieszków włosowych. Zaskórniki możemy również nazywać wągrami. Jeśli przyjrzysz się swojej twarzy z bliska w lustrze zauważysz pory skóry, małe otworki, które to właśnie się zatykają. Nie wygląda to estetycznie dlatego wiele z nas chce się ich pozbyć.

Nie wiele osób wie o tym, że zaskórniki dzielimy na zamknięte oraz otwarte. Zamknięte są białe, drobne i widoczne po naciągnięciu skóry. Zaskórniki otwarte mają ciemny kolor i te zazwyczaj martwią nas najbardziej bo wyglądają mniej estetycznie. Mogą również przekształcić się w krostki lub torbiele ropne.

Jak usunąć zaskórniki bez wyciskania

Należy przypomnieć, że specjaliści nie zalecają wyciskania zaskórników, dlatego też takiego sposobu dzisiaj podpowiadać Wam nie będziemy. Tak naprawdę mało kto robiąc to w domu w odpowiedni sposób przygotowuje skórę i ją później po zabiegu pielęgnuje. Dokładne oczyszczenie gruczołów jest również trudne gdy robimy to samodzielnie, a gdy zrobimy to mało dokładnie, bardzo łatwo jest doprowadzić do stanów zapalnych i bardzo brzydkich ropnych krostek.

Do usunięcia zaskórników będziemy potrzebować soli oraz cytryny. To jedyne składniki, które są potrzebne do tego zabiegu, więc bardzo możliwe, że masz je już w swoim domu. Te dwa składniki tworzą świetny peeling oraz środek antybakteryjny.

Składniki

  • 1 łyżka soli morskiej
  • 1/2 łyżki soku z cytryny
  • 1 łyżeczka wody

Po wymieszaniu tych składników wmasowujemy je w nasz nos. Oczywiście możemy ich użyć na całej twarzy pomijając miejsca wrażliwe jak oczy czy rany otwarte. Następnie po krótkim masażu trwającym ok. 4 minuty, zmywamy twarz wodą.

Jak inaczej usunąć zaskórniki

Możemy wybrać się na zabieg do kosmetyczki, które może usunąć wągry manualnie specjalnym urządzeniem na parę. Taki zabieg może kosztować nawet 150 zł. Droższym zabiegiem jest peeling kawitacyjny, który wykonywany jest ultradźwiękami i kosztuje on około 200 zł. Używa się również zabiegu jonoforezy, który polega na użyciu prądu galwanicznego. Cena zabiegu to ok. 50 zł. Warto jednak pamiętać, że zwykle dobre efekty uzyskuje się dopiero po kilku zabiegach. Dlatego jeśli chcemy zaoszczędzić, warto wypróbować najpierw domowy sposób.

Źródło artykułu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zask%C3%B3rnik

Podobne artykuły