Program dla brokerów ubezpieczeniowych – dlaczego warto go wdrożyć?

Technologie Data publikacji: 30 września 2022

Większość z nas stale poszukuje sposobów na rozwój swojej działalności. Z pewnością w świecie, w którym dominuje technologia, zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w procesie obsługi klientów może mieć ogromne znaczenie. Czym jest program dla brokerów ubezpieczeniowych i dlaczego warto go wdrożyć w kancelarii brokerskiej?

Konkurencyjny rynek ubezpieczeń

Konkurencja w branży ubezpieczeniowej jest całkiem duża. A rosnące wymagania klientów sprawiają, że utrzymanie się w czołówce może być jeszcze trudniejsze niż kiedyś. Tym bardziej, że brak płynności w obsłudze może sprawić, że potencjalny klient wycofa swoje pełnomocnictwo przenosząc się do innego brokera lub agenta. Ostatnie dwa lata także znacząco wpłynęły na proces obsługi klientów. W zasadzie z dnia na dzień pośrednicy ubezpieczeniowi musieli wdrożyć nowe rozwiązania, które pozwalały im realizować oczekiwaną wysokość sprzedaży. Jednym z tych sposobów było wdrożenie odpowiednich narzędzi obsługowych. Jednak niektórzy brokerzy wciąż mogą zastanawiać się czy dedykowany dla nich program jest im potrzebny w kancelarii. Z pewnością warto rozważyć wdrożenie aplikacji posiadającej stosowne funkcjonalności.

Program dla brokerów ubezpieczeniowych – korzyści

Jak wiadomo zadania wykonywane ręcznie zajmują dużo czasu, co może przekładać się na niską produktywność pracy całego zespołu. Wdrożenie programu dla brokerów ubezpieczeniowych pozwala przede wszystkim zautomatyzować wiele powtarzalnych czynności obsługowych, zwiększając efektywność pracy a także poprawiając zadowolenie klientów.

W obecnych czasach utrzymanie klientów jest niezbędne, a przy tak dużej konkurencji ważne jest, aby klienci czuli, że pośrednik pamięta o nich nie tylko w momencie podpisywania pełnomocnictwa. Wysokiej jakości program dla brokerów ubezpieczeniowych pozwala lepiej zarządzać danymi klientów a także umożliwia automatyczne powiadomienia o odnowieniu czy płatności. Mimo tego, że towarzystwa ubezpieczeniowe przesyłają takie informacje do klientów nie warto zostawać tego tylko im – warto zapewnić ich, że kancelaria jest zaangażowana w cały proces obsługi bez względu na etap sprzedaży.

Jednak wyżej wspomniane korzyści to nie wszystko. Na przykładzie programu SuperBroker wskażemy co może zyskać kancelaria brokerska po wdrożeniu tego narzędzia.

SuperBroker – program odpowiadający na potrzeby brokerów

Doświadczenie klienta ma kluczowe znaczenie w branży ubezpieczeniowej. Wdrożenie programu SuperBroker może pomóc w lepszym zarządzaniu bazą danych poprzez wydajną organizację informacji sprzedażowych, zachowanie poprawności danych oraz zapewnienie zespołowi kancelarii natychmiastowego wglądu wszystkich istotnych informacji – i to w jednej scentralizowanej lokalizacji.

Wspomniany wcześniej program dla brokerów ubezpieczeniowych pozwala także na przygotowanie odpowiednich formularzy kontaktowych. Eliminuje to czas potrzebny na wprowadzanie poszczególnych, indywidualnych danych i zapewnia, że pracownicy kancelarii skontaktują się z klientem w odpowiednim czasie. Powiadomienia w formie e-mail, SMS oraz dedykowane szablony o wymaganych płatnościach czy wygasających polisach – to znajdziemy w aplikacji SuperBroker.

Współpraca z wieloma towarzystwami ubezpieczeniowymi, a także kontrahentami, sprawia, że bardzo łatwo jest stracić możliwość koordynacji poszczególnych zadań obsługowych. Dzięki programowi SuperBroker wszyscy członkowie zespołu mają dostęp do wszystkich niezbędnych danych. Dzięki temu mogą być na bieżąco, bez względu na to czy pracują w biurze brokerskim czy są na spotkaniu z klientem w siedzibie jego firmy.

Co istotne, program dla brokerów ubezpieczeniowych SuperBroker to także właściwa ochrona danych klientów. Aplikacja działa w oparciu o wszelkie wytyczne organów nadzoru oraz aktualne regulacje prawne. Ale to nie wszystko. Narzędzie to pozwala również na:

  • zarządzanie siatkami prowizyjnymi (na poziomie umów generalnych oraz indywidualnych polis),
  • kontrolę not prowizyjnych,
  • ewidencję polis, flot i umów generalnych,
  • automatyzację rozliczeń,
  • przygotowywanie spersonalizowanych raportów z możliwością eksportu do plików XLS oraz PDF.

Jak widać wdrażając odpowiedni program dla brokerów ubezpieczeniowych, taki jak aplikacja SuperBroker można nie tylko poprawić efektywność pracy całego zespołu, ale także lepiej spełnić potrzeby i oczekiwania potencjalnych oraz aktualnych klientów.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak aplikacja może pomóc w Twojej kancelarii brokerskiej, przetestuj SuperBroker już dziś lub umów się na rozmowę z twórcami narzędzia.

Podobne artykuły