Jak odtworzyć film na YouTube od dowolnego momentu?

Technologie Data publikacji: 22 listopada 2022

Chcesz podzielić się ze znajomym fragmentem filmu na YouTube. Nie ma sensu, aby oglądał całości, tylko zaczął w danym momencie. Splicd to był sposób, aby ten efekt osiągnąć. Niestety już nie działa, ale to nic straconego. Są inne bardzo proste sposoby, aby przesłać link do filmu na YouTube, który rozpocznie się w danym momencie.

Splicd.com – odtwarzanie filmu YouTube od dowolnego momentu

Niestety splicd.com zakończył już dawno swoje działanie. Wiele osób o nim pamięta i próbuje z niego skorzystać, ale to już się nie uda. Nie ma jednak czym się przejmować. Są inne sposoby, aby osiągnąć ten sam efekt.

Wystarczy, że wejdziemy na YouTube a następnie otworzymy film, który nas interesuje. Następnie przewijamy do momentu, w którym zaczyna się fragment, od którego chcemy zacząć odtwarzanie po udostępnieniu linku.

W tym momencie robimy pauzę. Następnie klikamy przycisk „Udostępnij”, który znajduje się poniżej.

Pokaże nam się okienku udostępniania. Jak wiać, na dole znajduje się pole, w którym możemy skopiować sam link. Poniżej jest dodatkowa opcja, która zawiera checkbox (rozpocznij od). Jest tam podany aktualny fragment, w którym się znajdujemy.

Jeśli byśmy nie zrobili pauzy, ten czas stale by się zmieniał. Dzięki temu, że mamy pauzę, to znajduje się tam właśnie czas, w którym filmik zatrzymaliśmy.

Widzimy, że po zaznaczeniu tej opcji do linku dodaje się parametr z czasem. Teraz wystarczy skopiować ten link i udostępnić znajomemu. Teraz jego film rozpocznie się właśnie w tym momencie, który wybraliśmy.

W ten oto prosty sposób, możemy udostępnić komuś film z YouTube od określonego miejsca w czasie. Co więcej, mając już gotowy link bez tego czasu, możemy wprowadzić go ręcznie np. mając już wklejonego go w wiadomości e-mail. Wystarczy, że pamiętamy, w którym momencie należy zacząć oglądanie.

Format podany wyżej jest mało przyjemy. Zamienia on bowiem cały czas na sekundy. Musi więc pamiętać, że 25 minuta i 39 sekunda to znacznik czasowy 1539. Format ten możemy jednak zmienić na

#t=05m05s

Wystarczy więc na końcu linku dopisać https://www.youtube.com/watch?v=c_hO_fjmMnk#t=05m05s, aby rozpocząć film w 5 minucie i 5 sekundzie. Jak widzimy, format trochę się tu różni. Ale jest dużo łatwiejszy do zapamiętania i ręcznego wpisania.

Podobne artykuły