Jak pielęgnować bambusa?

Porady Data publikacji: 23 lutego 2017

Jak pielęgnować bambusa ozdobnego? To bardzo wdzięczna roślina. Wymaga od nas niewielkiego zainteresowania. Jednak jak o każdą żywą roślinę tak i o bambusa trzeba zadbać.

Jak dbać o bambusa

Bambus ozdobny to bardzo często spotykana roślina do dekoracji naszego mieszkania. Nic dziwnego, nie wymaga on specjalnej uwagi, a wygląda naprawdę fajnie. Jedyne czego mu potrzeba to sporadycznego dolewania wody i słońca. Dlatego też najlepiej czuje się na parapetach i w pobliżu okna.

Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym bambus będzie zdrowy i ładny. Zacznijmy od wody, która powinna być zmieniana raz na tydzień na świeżą. Wody nie musi być zbyt wiele, wystarczy aby pędy bambusa były w niej zatopione na ok. 2,5cm.

Bambus bardzo dobrze czuje się w temperaturze pokojowej ok. 22 stopni, dlatego nie wymaga to od nas zbyt wiele pracy. Bambusa oprócz trzymania w wodzie można również posadzić w doniczce. Zwykła uniwersalna ziemia ogrodnicza w zupełności wystarczy.

Liście bambusa żółkną – co to oznacza?

Liście bambusa ozdobnego żółkną zazwyczaj z dwóch powodów. Jednym z nich jest zbyt duża ilość światła. Wtedy wystarczy odstawić go trochę dalej od okna, albo przenieść na okno, na którym słońce mniej operuje. Drugi powód to zbyt słona woda. Nie potrzebuje on dużo wody dlatego możemy zacząć stosować wodę butelkowaną zamiast wody z kranu. Jeśli o niego zadbamy to po niedługim czasie bambus odzyska swój dawny wygląd.

Podobne artykuły