Jak poszerzyć obrączkę bez wizyty u jubilera

Porady Data publikacji: 02 lipca 2017 / Aktualizacja: 2017-12-26

Jak samodzielnie poszerzyć obrączkę? Nie musisz wcale iść do jubilera i płacić aby to zrobić. Wystarczy jeden prosty trik aby poszerzyć obrączkę samodzielnie w domu.

Aby samodzielnie w domu poszerzyć obrączkę będziesz potrzebować dwóch rzeczy. Najpierw jednak zmierz średnicę lub obwód swojego palca. Możesz to zrobić centymetrem krawieckim lub suwmiarką jeśli taką posiadasz.

Gdy już znasz obwód swojego palca musisz znaleźć kawałek drewnianego kołka, który będzie nieco szerszy niż obwód Twojego palca. Ale naprawdę nie dużo bo w przeciwnym wypadku obrączka będzie spadać. Wystarczy pójść do marketu budowlanego i przejrzeć wałki drewniane. Można je kupić dosłownie za kilka złotych. Jeśli oczywiście nie znajdziecie nic podobnego w domu.

Gdy już masz przygotowany wałek drewniany i obrączkę to teraz czas na właściwy sposób powiększenia obrączki. Zaczynajmy :)

Jak samodzielnie powiększyć obrączkę

Zagotuj wrzątek i wrzuć obrączkę do niego na 5 minut. Teraz po wyjęciu nałóż ją na drewniany wałek i pozostaw na 30 minut. Po tym obrączka powinna już pasować jak ulał :)

Podobne artykuły