Genialne sposoby na wykorzystanie WD-40, które musisz wypróbować!

Porady Data publikacji: 19 lutego 2017

Na pewno znacie ten środek. Ma on wiele praktycznych zastosowań, które warto znać. Postaramy się Wam dzisiaj je zaprezentować. Warto je znać, bo WD-40 potrafi rozwiązań szybko i skutecznie nie jeden domowy problem :)

Usuwanie plam z WD-40

WD-40 działa świetnie jako środek wywabiający plamy. Wystarczy spryskać nim plamę np. znajdującą się na dywanie i następnie wytrzeć ją ściereczką. Czasami trzeba czynność powtórzyć kilkakrotnie gdy plama jest mocna.

Odstraszanie ptaków z balkonu

Przez długi czas zmagałam się z ptakami, które siadały na poręczy balkonu. Mieszkałam na najwyższym piętrze i w pobliżu było wiele gołębi. Okazuje się, że nie znoszą one tego zapachu. Wystarczyło spryskać WD-40 barierkę i one przestały ją odwiedzać. Ptakom to nie szkodzi, po prostu je odstrasza. Gołębie też są inteligentne więc zapamiętały i przestały wracać.

Usuwanie etykiet za pomocą WD-40

Chcesz usunąć etykiety albo nalepki? Wystarczy spryskać je WD-40 i pozostawić na 5 minut. Potem z łatwością odejdą a powierzchnię wystarczy umyć np. płynem do mycia naczyń, który świetnie poradzi sobie z usunięciem tłustego WD-40.

Zapobieganie zamrażaniu drzwi podczas zimy

Ten sposób jest naprawdę fajny i dobrze działa. Wystarczy wieczorem spryskać uszczelki WD-40, a rano nie będzie problemu z otworzeniem drzwi.

Usuwanie śladów z mazaków i kredek

Jeśli dziecko zaszaleje i porysuje np. meble wystarczy użyć WD-40 do wyczyszczenia pisaków, albo kredek. Nanieś WD-40 na ściereczkę i wyszoruj ślady po mazakach.

Ściąganie pierścionka z napuchniętego palca

Jeśli spuchnie Ci dłoń i nie możesz ściągnąć pierścionka to spryskaj palec WD-40. Dzięki temu stanie się on śliski, a ty bez problemu poradzisz sobie ze ściągnięciem go z palca.

Usuwanie gumy do żucia

Gdy guma do żucia przyklei się do dywanu albo tapicerki mebli to aby ją usunąć możesz wykorzystać WD-40. Nanieś środek na gumę i pozostaw na chwilę, a następnie wytrzyj ściereczką.

Podobne artykuły