Ten popularny lek na kaszel wycofano z aptek. Sprawdź czy go nie masz i wyrzuć!

Zdrowie Data publikacji: 20 czerwca 2017

Główny Inspektora Farmaceutyczny wycofał z aptek lek, który możesz mieć jeszcze w swoim domu. Tym bardziej, że to bardzo popularny lek na kaszel.

Lekiem, który został wycofany jest Mucosolvan. Chodzi dokładnie o serię pastylek miękkich. Mucosolvan (Ambroxoli hydrochloridum) 15 mg o numerze serii 2016021 z datą ważności do lipca 2019. Długa data ważności sprawia, że ten lek możecie mieć jeszcze w swojej apteczce.

Jeśli go posiadacie to najlepiej jest go wyrzucić. Podmiotem odpowiedzialnym jest Boehringer Ingelheim International GmbH, Niemcy, obecnie Sanofi-Aventis Sp. z o.o. Dlaczego lek został wycofany? Tak naprawdę wniosek wpłynął od samego producenta. Zawartość substancji czynnej chlorowodorku ambroksolu nie jest zgodna ze specyfikacją.

Źródło artykułu: https://www.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/1034,Decyzja-Nr-40WC2017.html

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły