6 maja 2019

Nie popełniaj tego błędu gdy golisz pachy!

Jaki możemy popełnić błąd podczas golenia pach? Jest to przecież prosta czynność. Wystarczy maszynka, pianka lub żel do golenia i możemy to zrobić pod prysznicem. Robimy to bo społecznie uważa się, że kobieta nie powinna mieć włosów pod pachami. Ma to też wymiar praktyczny, nie tylko estetyczny. Włosy pod pachami są po prostu niehigieniczne. Pachy są wtedy są podatne na większe pocenie się co sprzyja rozwojowi bakterii i powoduje nieprzyjemny zapach. Włosy na swoim ciele usuwali już starożytni Rzymianie i Grecy. Czy oni też mogli popełniać ten sam błąd? :)

Błąd popełniany przy goleniu pach

Na pewno przekonała się już o tym, że warto zadbać o ostrą maszynkę i dobre nawilżenie. W przeciwnym wypadku nabawimy się nieprzyjemnych podrażnień, a nasze włosy zamiast być równo wycięte przy skórze będą z niej wręcz wyszarpywane. Nie warto też oszczędzać i korzystać z żelu do mycia czy mydła. To nie są środki przeznaczone do golenia i nie zapewnią tej samej skuteczności. Nie chodzi jednak o to, a o całkowicie inną i prozaiczną rzecz. Jest nią kierunek golenia.

Kierunek golenia włosków pod pachami

Włoski pod pachami rosną nieregularnie, dlatego aby wyciąć je dobrze i nie podrażnić skróty należy robić to w kształt litery X. Jedną rękę podnosimy do góry aby jednocześnie napiąć skórę i odsłonić pachę. Następnie drugą ręką pod kątem golimy włosy. Nie robimy tego z góry na dół ani pod górę. Wypróbuj ten sposób gdy następnym razem będziesz golić pachy.