Dermatolodzy dają wskazówki jak faktycznie zredukować cellulit

Uroda Data publikacji: 20 czerwca 2020

Cellulit czyli tak zwana pomarańczowa skórka to zniekształcona tkanka tłuszczowa, która na zewnętrznej stronie skóry widziana jest przez nas jako nieestetyczne zgrubienia. Każda kobieta chciałaby się ich pozbyć jak najszybciej. Czy da się to zrobić?

Czy kremy antycellulitowe działają?

Dermatolodzy twierdzą, że nie ma naukowego dowodu na to, że kremy antycellulitowe są skuteczne (źródło). Oczywiście nawilżenie skóry sprawia, że wygląda ona jędrniej. Nie powinniśmy jednak wydawać na nie fortuny, a do uzyskania pierwszych efektów potrzeba wielu tygodni.

Suche szczotkowanie może być skuteczne

Zabiegiem, który możemy wykonać samodzielnie i za darmo jest tak zwane suche szczotkowanie (źródło). W tym przypadku efekty też przychodzą dopiero po długim czasie i ich skuteczność zależna jest od tego czy regularnie wykonujemy zabieg. Zabieg też nie należy wykonywać zbyt często. Nasza skóra jest delikatna. Szczotkowanie polega na masowaniu suchej skóry szczotką okrężnymi ruchami zgodnie ze wskazówkami zegara. Po szczotkowaniu należy wziąć chłodny prysznic i nawilżyć po nim skórę.

Radiowe usuwanie cellulitu

Badania pokazują, że terapie oparte na częstotliwości radiowej pomagają zredukować cellulit (źródło). W jednym z eksperymentów przez 6 tygodni udało się zmniejszyć cellulit o 25%, a zabieg wykonywano 2 razy w tygodniu. Obwód ud zmniejszył się prawie o 72%.

Postaraj się schudnąć

Jeśli masz nadwagę i z tego powodu pojawił się cellulit to skutecznym sposobem na jego usunięcie będzie dieta odchudzająca i regularnie ćwiczenia.

Podobne artykuły