22 czerwca 2019

Pocisz się pod pachami podczas upałów mimo antyperspirantu? Przeczytaj!

Pocenie się podczas upałów jest czymś normalnym. W ten sposób nasz organizm się chłodzi. Jednak gdy dochodzi do nadmiernej potliwości jest to już problem. Możemy czuć się z tym źle, nie chcieć spotykać się z ludźmi i wstydzić w miejscach publicznych.

Nadmierne pocenie się to sygnał wielu problemów zdrowotnych. Często ma to jednak związek z nadwagą. Dlatego jeśli masz problem z kilkoma nadprogramowymi kilogramami warto je zrzucić dla swojego komfortu. Doskonale znam ten przypadek z autopsji i zaręczam Ci, że poczujesz się lepiej i zaczniesz się mniej pocić.

Nie jest to jednak jedyny powód. Mogą być to też zmiany hormonalne, stres i inne problemy, które warto zidentyfikować gdy problem przybiera na mocy. Możemy to zawsze skonsultować ze swoim lekarzem. Jeśli czujemy, że pocimy się mocniej niż zwykle i nie potrafimy znaleźć przyczyny pomoc lekarska może okazać się bardzo cenna.

Domowy sposób na nadmierne pocenie się pod pachami

Dobre rady radami, ale na pewno szukasz sposobu, który pomoże Ci tu i teraz. Jeśli przez dłuższy czas używasz jednego antyperspirantu zmień go na inny. Będzie wtedy działał skuteczne. Możesz też kupić antyperspirant w aptece, który będzie dużo skuteczniejszy w działaniu.

W Internecie spotkacie porady aby zastosować na skórę pod pachami sodę oczyszczoną. Zabija ona bakterie, zmniejsza potliwość tych miejsc. Niestety lepiej tego triku nie stosować. O ile jeszcze można zrobić sobie peeling z sody oczyszczonej gdy go szybko zmyjemy to pozostawienie jej na skórze przez wiele godzin nie jest zbyt dobrym pomysłem.

Soda oczyszczona daje nam zasadowy roztwór, który drażni skórę. Jeśli będziecie ją nosić pod swoimi pachami przez dłuższy czas może zdarzyć się tak, że później doznacie reakcji alergicznej na antyperspirant, który do tej pory bez przeszkód stosowałyście. Dlatego z sodą oczyszczoną lepiej uważać i nie przesadzać.