3 sposoby na nadanie objętości włosom

Uroda Data publikacji: 21 sierpnia 2018

Co zrobić aby włosy nabrały objętości? Często brak objętości spowodowany jest zbyt mocnym przetłuszczaniem się włosów. Lepkie i ciężkie włosy opadają, a przez to nasza fryzura nie wygląda okazale. Dlatego kobiety, które mają problem z przetłuszczającymi się włosami powinny pamiętać aby regularnie je myć. W ciągu dnia dodatkowo możecie stosować suche szampony, które oczyszczą włosy i jednocześnie pozwolą im się unieść. Gdy będziesz suszyć włosy użyj suszarki z dyfuzorem aby nadać im objętości. Możesz również użyć pianki, która nie skleja włosów, a jednocześnie pomaga trwale unieść je i nadać objętości.

Czasami jednak brak pięknej i uniesionej fryzury jest spowodowany cienkimi i słabymi włosami, które trudno jest unieść do góry. W tym celu należy o nie zadbać, odżywić i nadać im objętości. Oto trzy sposoby, które w tym pomogą.

1. Odżywka do włosów przetłuszczających się

Składniki

  • 1/2 kostki drożdży
  • 1/2 szklanki mleka

Ta maseczka doskonale nadaje się na przetłuszczające się włosy. Dodatkowo odżywia je i sprawia, że są puszyste i lśniące. Dzięki temu zwiększy się objętość włosów. Wystarczy, że rozpuścić drożdże w mleku, odżywkę wmasujesz w głowę i pozostawisz na pół godziny. Po tym czasie wystarczy spłukać i umyć głowę szamponem.

2. Odżywka wzmacniająca włosy

Składniki

  • 1/4 szklanki piwa
  • 1 jajko

Włosy słabe, którym brakuje objętości należy wzmocnić. Świetnie nadaje się do tego ta właśnie domowej roboty odżywka. Do piwa wbij jajko i wymieszaj dokładnie. Powstały w ten sposób specyfik nałóż na umyte wcześniej włosy i pozostaw przez kwadrans. Po tym zabiegu odżywkę spłukujemy i jeszcze raz myjemy włosy.

3. Płukanie włosów piwem

To zdecydowanie prostszy sposób niż robienie odżywek. Nalej szklankę piwa i pozostaw w łazience, warto aby odgazowało zanim go użyjemy. Po umyciu włosów wypłucz je piwem robiąc to powoli tak by pokryła ona całe włosy. Nie spłukuj jej od razu, wmasuj w głowę. Potem wytrzyj ręcznikiem aby sama wyschła. Stosuj taką płukankę raz w tygodniu.

Podobne artykuły