Poduszki jako element dekoracyjny wnętrza

Wnętrza Data publikacji: 22 grudnia 2020

Aranżacja salonu nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza gdy zdecydujemy się zrobić ją samodzielnie. Jednym z elementów, które możemy wykorzystać są poduszki dekoracyjne. Stały się one bardzo popularnym dodatkiem, który pozwala ożywić pomieszczenie i nadać mu całkiem nowego charakteru.

Za sprawą poduszek dekoracyjnych możemy ocieplić nasze wnętrze i stworzyć przyjemny kącik do relaksu i oddania się ulubionemu hobby. Możesz też stworzyć wielobarwne miejsce do zabawy dla dzieci, w których poduszki oprócz roli dekoracyjnej będą również rekwizytem podczas zabawy.

Poduszki dekoracyjne

Poduszki dekoracyjne dostępne są w różnych rozmiarach, wypełnione są różnymi wkładami i obszyte różnymi wzorami i materiałami. Można rzec, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i z łatwością dopasuje poduszki do innych elementów dekoracyjnych wnętrza.

Poduszki najczęściej spoczywają na sofach, narożnikach czy fotelach w naszym salonie. Można wykorzystać je jednak na więcej sposobów. Mogą one stanowić wygodny podnóżek. Mogą być również miejscem odpoczynku na podłodze, albo tworzyć mniej praktyczne kompozycje np. na krześle.

Jest to element dekoracyjny i nie zawsze musi on pełnić praktyczną funkcję. Chociaż przyznać trzeba, że poduszki dekoracyjne, które spoczną na naszej sofie często też będziemy wykorzystywać, aby wygodnie na niej usiąść czy podeprzeć głowę podczas popołudniowej drzemki.

W takiej sytuacji warto pamiętać o jeszcze jednej rzeczy, a mianowicie o łatwości utrzymania ich w czystości. Czasem warto więc zastanowić się nad poszewkami ozdobnymi, które zdecydowanie łatwiej jest prać niż całe poduszki.

Poszewki ozdobne

Ozdobne poszewki na poduszki to sposób na równie piękne udekorowanie salonu ozdobnymi poduszkami, ale za to mające dodatkowe zalety. Jedną z nich jest łatwość utrzymania ich w czystości. Poszewkę po prostu wystarczy zdjąć i wyprać, a następnie ponownie założyć na poduszkę. Warto pamiętać o tym zwłaszcza gdy mamy dzieci, które poduszki z pewnością będą wykorzystywać do zabawy. Zdarzy im się również nie raz dotknąć ich brudnymi rączkami po zjedzeniu na przykład czekolady.

To również genialny sposób, który daje nam plastyczność w kreowaniu wystroju naszego wnętrza. Ostatnio bardzo modne są poszewki boho.

Jeśli masz na nie ochotę nic nie stoi na przeszkodzie by je kupić, ale jeśli ten styl Ci się znudzi nic straconego. Możesz kupić kolejne poszewki. Na przykład poszewki futrzane, które są bardzo przyjemne w dotyku i wręcz dosłownie ocieplają wnętrze.

Futrzana poduszka dekoracyjna Boho

Włochate poszewki na poduszki sprawdzą się więc o tej porze roku i idealnie do niej pasują. Gdy jednak i te Ci się znudzą wystarczy wyciągąć z szafy poprzednie i nasz styl możemy dowolnie dostosowywać do naszych potrzeb.

Podobne artykuły