5 roślin, które usuną negatywną energię z Twojego domu

Wnętrza Data publikacji: 02 sierpnia 2018

Nie każdy w to wierzy, ale według wielu osób w naszych domach może gromadzić się zła energia. Dochodzi wtedy do kłótni, częstszych chorób czy niepowodzeń. Są różne metody oczyszczania domu ze złej energii, ale tego mogą dokonać również rośliny. Raczej nie posądzamy roślin za udzielanie jakiś emocji otoczeniu, a tym bardziej o inteligencję. Naukowcy dowodzą jednak, że rośliny są bardziej skomplikowane niż nam się wydaje. Dr Cleve Backster udowodnił, że rośliny rosną lepiej gdy do nich mówimy. Paprotki same zwracają się do słońca i mogą być czułe na nasze emocje. Gdy w domu panuje niepokój roślina ta rośnie wolniej! Dlatego też wiele osób uważa, że podobnie jak ludzie, mogą one wytwarzać pewną energię i wypełnić nią nasze mieszkanie. Dzisiaj przedstawimy pięć pomysłów na rośliny, które wprowadzą dobrą energię do Twojego domu.

Paproć

Już we wstępie napisaliśmy, że paproć potrafi czytać nasze emocje. Dlatego niektórzy sadzą, że może też pozbawiać wnętrze złej energii. Oprócz tego poprawia jakość powietrza usuwając z niego toksyny. Jest bardzo prosta w uprawie.

Wilec purpurowy

fot. By WildfeuerFotografia własna, CC BY-SA 3.0, Link

Ta roślina bardzo pięknie prezentuje się na parapecie. Mówi się, że wnosi do domu radość i spokój. Niektórzy jej nasiona wkładają pod poduszkę by zapobiegać koszmarom.

Lucky Bamboo

Czyli „Szczęśliwy bambus”, jak sama nazwa wskazuje ma nam przynieść szczęście. Uważa się, że im więcej łodyg bambusa mamy w domu tym więcej szczęścia w nim zapanuje. Zgodnie z chińską tradycją łodyga bambusa reprezentuje ilość szczęścia jaką zaznamy. Dwie łodygi przynoszą miłość, trzy bogactwo i długowieczność, a siedem stanowi dobre zdrowie.

Jaśmin

Roślina ta wnosi do domu miłość i wzmacnia relacje pomiędzy domownikami. Podobno podczas stresowej sytuacji pomaga wdychanie zapachu jaśminu.

Rozmaryn

Rozmaryn ma piękny zapach i ponoć potrafi oczyścić umysł, ciało i ducha. Zawiera właściwości antybakteryjne i przeciwutleniające. Jest bardzo dobrą przyprawą. Warto mieć go w sypialni, ułatwia zasypianie.

Podobne artykuły