Podczas jednej kąpieli spalisz tyle samo co przez pół godziny spaceru!

Zdrowie Data publikacji: 10 czerwca 2019

Przez lata krążyły w Internecie opinie, że gorąca kąpiel pozwala spalać kalorie. Wiele osób odnosiło się do tego sceptycznie. Wizja tego, że leniuchowanie w wannie może pomóc schudnąć równie dobrze co wybranie się na spacer nie była wiarogodna. Teraz została jednak potwierdzona badaniami.

Odchudzanie przez kąpiele w wannie

Jak podaje MSN badacze z Loughborough University udowodnili na eksperymencie na 14 osobach, że kąpiel również jest skutecznym sposobem do walki z nadmiernymi kilogramami. Grupa osób wybrała się na godzinny wypad rowerowy, a później wzięła gorącą kąpiel. Co prawda spaliły więcej kalorii leżąc, ale również leżenie w wannie pozwoli się ich pozbyć.

Jedna kąpiel w wodzie o temperaturze ok. 40 stopni Celsjusza to 130 spalonych kalorii. Tyle samo spalilibyśmy wychodząc na półgodzinny spacer. Co ciekawe badania wykazały, że po kąpieli poziom cukru we krwi obniża się o 10 procent przez 24 godziny.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły