Nie suszysz włosów po myciu? To błąd!

Uroda Data publikacji: 14 marca 2024

Przemyślana, odpowiednio dobrana, jakościowa pielęgnacja włosów ma ogromne znaczenie dla ich kondycji. Jednak poza kosmetykami, warto zwrócić uwagę na inne aspekty pielęgnacji. Mnóstwo kobiet sądzi, iż suszenie włosów uszkadza ich strukturę. Jednak rzeczywistość jest zgoła inne — okazuje się, że znacznie lepszym wyborem jest wysuszenie włosów, niż kładzenie się spać z mokrymi lub pozostawienie do naturalnego wysuszenia na kilka godzin. Sprawdź, dlaczego nie można pomijać suszenia włosów!

Suszenie włosów suszarką po myciu — dlaczego warto?

Spanie z mokrymi włosami to ogromny błąd, z którego nie zdaje sobie sprawy większość z nas. Dzieje się tak, ponieważ istnieje błędne przekonanie, iż ciepłe powietrze z suszarki niszczy kosmyki. Warto jednak mieć na uwadze, że wystarczy jakościowy sprzęt oraz odpowiednie użytkowanie, aby tak się nie działo.

Mokre pasma włosów są narażone na poważne uszkodzenia znacznie bardziej, niż włosy suche, ponieważ łuski mokrych pukli nie są dostatecznie domknięte. Odpowiednio wysuszona skóra głowy nie jest narażona na nieprzyjemne choroby, takie jak grzybica, których efektem może być uporczywe swędzenie oraz łupież. Suche włosy są też bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Istnieje więc zasada — jeśli Twoje włosy po myciu schną dłużej, niż godzinę, koniecznością jest sięgnięcie po suszarkę do włosów!

Jak prawidłowo suszyć włosy suszarką?

Po poprawnym umyciu włosów oraz nałożeniu odpowiednich kosmetyków przychodzi czas na delikatne osuszenie ich bawełnianą koszulką lub ręcznikiem. Istotne jest, by włosów nie szarpać, ani nie pocierać — wystarczy odsączyć wodę, uciskając ręcznik znajdujący się na włosach.

Po pozbyciu się nadmiaru wody, kolej na nałożenie kosmetyku chroniącego pukle przed wysoką temperaturą. Warto mieć taki produkt w swojej kosmetyczce. Występuje w formie olejku, mgiełki, sprayu lub kremu. Kolejnym krokiem jest dokładne suszenie. Kobiety, które mogą pochwalić się długimi i gęstymi włosami, powinny podzielić je na partie. Wtedy suszenie będzie nieco wygodniejsze i szybsze.

Podczas suszenia włosów bardzo ważny jest też sprzęt. Suszarka powinna być wyposażona w technologię jonizacji, regulację temperatury nawiewu oraz musi mieć możliwość suszenia chłodnym powietrzem. Warto też wiedzieć, że włosy nie lubią gorąca — dobrą opcją jest suszenie ich w temperaturze 30 stopni Celsjusza w odległości ok. 20-30 cm od powierzchni. By uzyskać jeszcze lepszy efekt, można suszyć włosy od nasady, po same końce.

Podobne artykuły