5 rzeczy, które musisz robić aby pozbyć się cellulitu

Uroda Data publikacji: 23 lutego 2018

Jak dobrze wiemy, ilość komórek tłuszczowych w naszym organizmie przez całe życie jest taka sama. Jednak to co się zmienia w ciągu naszego życia to ich objętość. Może ona wzrosnąć nawet o 60%. To właśnie jeden z czynników, który skutkuje powstaniem cellulitu.

Dzisiaj przedstawimy Wam 5 rzeczy, które musicie zmienić w swoim życiu i zacząć systematycznie robić aby walczyć z cellulitem. Nie będą one wymagały od Was dużej pracy. Potrzebna będzie konsekwencja i nabycie nowych nawyków.

1. Ogranicz kawę i herbatę

Zatrzymują one wodę w naszym organizmie co przyczynia się do powstawania cellulitu. Najlepiej w ich miejsce pić zieloną herbatę, która zawiera teobrominę. Jest ona organiczny związek chemiczny z grupy alkaloidów purynowych. Znajdziemy ją również w Yerba Mate jeśli lubicie.

Teobromina jest dosyć ważna podczas walki z cellulitem gdyż hamuje ona przyswajanie tłuszczy przez nasz organizm. Pomaga regulować poziom glukozy we krwi oraz przyśpiesza nasz metabolizm. Dlatego pijcie zieloną herbatę i Yerba Mate :) Jak zacząć swoją przygodę z yerbą pisaliśmy tutaj.

2. Włącz do swojej diety kwasy Omega-3

Kwasy tłuszczowe Omega-3 poprawiają metabolizm tkanek, które dotknięte są problemem cellulitu. To ciekawe, ale właśnie jedzenie tłustych ryb, które je zawierają może pomóc nam w walce z cellulitem. Oto popularne źródła kwasów tłuszczowych Omega-3.

  1. Oleje – rzepakowy, sojowy
  2. Nasiona chia
  3. Łosoś
  4. Makrela
  5. Pstrąg
  6. Tuńczyk
  7. śledź

3. Ogranicz spożywanie soli

Pamiętaj, że sól zatrzymuje wodę w organizmie, a to sprzyja powstawaniu pomarańczowej skórki. Sól i tak występuje w produktach, które kupujemy. Dlatego starajmy się ograniczyć jej spożywanie do minimum.

4. Pobudź gospodarkę wodną organizmu

Wiesz już, że zatrzymanie wody w organizmie nie jest dobre i powoduje cellulit. Rób więc również coś aby przeciwdziałać retencji wody. Pij 2 litry wody dziennie. Spożywaj owoce i warzywa, które działają moczopędnie np. pietruszka, seler naciowy, arbuz, ananas.

5. Ogranicz proste węglowodany

Czym są węglowodany proste? Węglowodany to po prostu cukry. Aby ich unikać powinniśmy wybierać produkty jak najmniej przetworzone, a najlepiej nasze dania przygotowywać samodzielnie z bazowych składników.

Podobne artykuły