Po tym filmie wiele osób rzuciło palenie. Daje do myślenia!

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-01-20
fot. YouTube – Daily now

Każdy wie o tym, że palenie jest złym nałogiem, ale jak to z nałogami bywa – trudno jest się ich pozbyć. Czasami potrzebujemy silnego bodźca, który sprawi, że odczujemy silną potrzebę zerwania z nim. Dla wielu osób stał się nim właśnie ten film. Zobaczenie na własne oczy szkód jakie wyrządza palenie naszym płucom daje dużo do myślenia.

Płuca palacza

Film został przygotowany przez Public Health England. To agencja wykonawcza Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej w Wielkiej Brytanii. Misją tego organu jest ochrona i poprawa zdrowia narodu. Zatrudnia wielu naukowców i badaczy. Realizuje również tego typu kampanie.

Na filmie możemy zobaczyć płuca osoby, która paliła przez 20 lat jedną paczkę papierosów dziennie. Zostały one podłączone przez pielęgniarkę do respiratora. Pielęgniarka pokazała jak te płuca napełniają się tlenem w porównaniu do zdrowych. Różnica jest miażdżąca.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Pamiętaj, że jeśli rzucisz palenie płuca zaczną się regenerować i oczyszczać. Jest to długotrwały proces i zależy od tego jak dużo paliliśmy i ile toksyn zdążyło się w nich zgromadzić. Można wspomóc ten proces spożywając produkty bogate w antyoksydanty.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły