Płytki ceramiczne czy drewno? Już nie musisz iść na kompromis!

Wnętrza Data publikacji: 27 maja 2019

Jesteś w trakcie urządzania swojego mieszkania lub właśnie remontujesz dom? Z pewnością jedną z wielu kwestii, które musisz rozważyć to wybór rodzaju wykończenia w przypadku podłóg lub ścian. Tradycyjne ceramiczne płytki w łazience lub kuchni dobrze spełniają swoje zadanie, biorąc pod uwagę trwałość i łatwość w usuwaniu zabrudzeń, jednak posiadają jedną sporą wadę – nadają wnętrzu chłodny, mało przytulny charakter. Przez chwilę zastanawiasz się nad wyborem drewna do wykończenia powierzchni, jednak jest ono drogie i trudne w utrzymaniu, szczególnie w miejscach narażonych na wysoką wilgotność i liczne zabrudzenia. Jednak czy wiesz, że istnieją płytki drewnopodobne?

Płytki drewnopodobne – co to takiego?

Płytki drewnopodobne łączą w sobie cechy płytek ceramicznych i drewna. W największym skrócie – to płytki imitujące wyglądem drewno. Dzięki swojej trwałości, odporności i łatwości w użytkowaniu idealnie sprawdzają się w kuchniach i łazienkach, ponieważ są odporne na wysoką wilgotność i zabrudzenia. Dobrze radzą sobie na balkonach i tarasach, ponieważ nie są im straszne niesprzyjające warunki atmosferyczne. Rozwiązują także problem z wyborem posadzki w salonach połączonych z aneksem kuchennym – dzięki płytkom drewnopodobnym nie musisz wykańczać części gościnnej panelami, a kuchni zwykłymi płytkami ceramicznymi, tylko zastosować jednolite wykończenie w całym pomieszczeniu.

Jakie zalety posiada imitacja drewna w płytkach drewnopodobnych?

Poznałeś już zalety płytek drewnopodobnych, które wynikają z samej budowy płytki, jednak co możesz zyskać, dzięki ich wyglądowi? Przede wszystkim nadają wnętrzu, w którym się znajdują wrażenie ciepła i przytulności. Możesz zastosować je w pomieszczeniach, w których nie było to wcześniej możliwe w przypadku zwykłego drewna, np. w łazience. Tego typu płytki idealnie komponują się z wnętrzami w stylu skandynawskim, rustykalnym czy nadmorskim. Wpasowują się także w modną ostatnio ideologię eko. Dzięki imitacji drewna każde wnętrze, w którym zostaną wykorzystane, nadadzą mu szlachetnego wyglądu. Stonowana kolorystyka płytek drewnopodobnych sprawia, że mogą zostać wykorzystane w dowolnym pomieszczeniu i w wielu aranżacjach, stanowiąc doskonałe uzupełnienie wnętrza, a przy tym nie przytłaczając go swoim wyglądem.

Na jakie płytki drewnopodobne się zdecydować?

Płytki drewnopodobne od Salonu Hoff w Krakowie są dobrym przykładem wysokiej jakości produktu w dobrej cenie. Rozważając zakup płytek imitujących drewno warto zapoznać się z ofertą salonu. Możesz wybierać wśród różnych kolorów płytek, tak by dopasować je idealnie do Twoich potrzeb.

Podobne artykuły