10 sprytnych pomysłów do domu, które możesz chcieć mieć u siebie

Wnętrza Data publikacji: 24 marca 2018 / Aktualizacja: 2020-04-28

Czy nasz dom może być sprytniejszy i przyjemniejszy w codziennej „obsłudze”? Są rzeczy, które można ulepszyć. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Wam 10 sprytnych pomysłów do domu, które moglibyście chcieć mieć u siebie.

1. Wysuwana deska do krojenia z koszem

Jest to bardzo fajny i praktyczny pomysł. Posiadamy specjalny wieszak na reklamówki, który wiesza się na drzwiczkach od szafki kuchennej i można wrzucać tam wrzucać resztki zgarniając z deski do krojenia. Ten pomysł jest o poziom wyżej. Musi być naprawdę wygodny bo już ta zwykła siateczka na plastikowym uchwycie sprawuje się świetnie.

2. Biurko składane w półkę

Pomysł naprawdę fajny jeśli mamy mało  miejsca w domu. Można go wykorzystać nie tylko jako biurko, ale np. stolik w kuchni.

3. Pomysłowy wypoczynek

Łóżko i wypoczynek w jednym. Jak Wam się podoba taki pomysł? Ciekawy do kawalerki i sam mebel również wygląda designersko :)

4. Przegródki w szufladzie kuchennej

U nikogo w domu takich nie widzieliśmy, a jest to całkiem sprytny pomysł na organizację miejsca. Pokrywki czy patelnie świetnie się tam sprawdzą. Gdyby przegródki jeszcze zrobić z prętów rozporowych to można je dodatkowo regulować według potrzeb :)

5. Schowek na schodach

Gdy mamy schody łamane powstaje nam podest, który tak naprawdę nie pełni żadnej praktycznej roli, jest zwykłym zabieraczem miejsca. Ten pomysł jednak pomaga z niego skorzystać bardziej praktycznie. Czemu nie zrobić tam dodatkowego schowka? :)

6. Gniazdka nablatowe

Gniazdka nablatowe robią coraz większa furorę w kuchniach. Ten pomysł wydaje mi się zwłaszcza przydatny gdy na ścianie mamy lacobel. Najbardziej jednak podobają mi się gniazdka wysuwane pionowo, te płaskie obarczone są zbyt dużym ryzykiem zalania. Stałe się one już tak popularne, że można je kupić za mniej niż 100 zł.

7. Nie masz miejsca na szafkę nocną?

Przydatny może okazać się taki organizer.

8. Wykorzystanie powierzchni

Oto pomysł jak w sprytny sposób wykorzystać każdą dostępną powierzchnię na przechowywanie. Tutaj akurat rzeczy do domowego DIY :)

9. Sprytny schowek kuchenny

Lubię sprytne przechowywanie, a ten pomysł jest naprawdę fajny. Po pierwsze zobaczcie jak przechowywane są przyprawy. Zawsze wiecie po jaką sięgacie, a nie przedzieracie się przez setki torebek. Druga kwestia to schowek na deski.

10. Rozkładana suszarka

Bardzo fajny pomysł i możecie go zrobić samodzielnie według tego tutoriala. Jeśli brakuje Wam miejsca lub nie lubicie rozkładania suszarek w mieszkaniu to może to być ciekawa alternatywa.

Podobne artykuły