Płukanka do włosów, które je wzmocni

Uroda Data publikacji: 30 sierpnia 2019

Jeśli Twoje włosy są słabe i łamliwe, a końcówki rozdwajają się to potrzebujesz tej prostej w przygotowaniu domowej płukanki wzmacniającej włosy. Jej wykonanie jest banalnie proste i zajmuje parę minut. Składają się na nią tylko dwa składniki, które są dużo tańsze niż drogie kosmetyki wzmacniające włosy.

Płukanka wzmacniająca włosy

Płukanka ta właściwie może nie kosztować nas nic o ile nazbieramy wcześniej i wysuszymy liście pokrzywy. Jeśli jednak tego nie zrobisz to wystarczy, że je kupisz w sklepie zielarskim. Pokrzywa stosowana jest jako naturalny suplement diety, dlatego kupienie nie jest trudne. Możesz kupić nawet zwykłą herbatkę ziołową z pokrzywy, ale staraj się unikać marketowych herbat w torebkach, gdzie zmielone jest praktycznie wszystko co jeszcze obok pokrzywy rosło. W sklepach można kupić herbatki ziołowe, w których znajdują się tak naprawdę całe liście.

Krok 1

W pierwszej kolejności musimy przygotować napar. Łyżkę liści pokrzywy zalej gorącą wodą. Jedna szklanka wystarczy. Potem przykryj ją małym talerzykiem i odstaw na parę minut do zaparzenia. Następnie odczekać, aż napar wystygnie.

Krok 2

Następnie gdy będziesz myć głowę już na sam koniec po spłukaniu szamponu nałóż na włosy odżywkę. Dokładnie ją wmasuj tak by dotarła do skóry głowy i pokryła całe włosy.

Krok 3

Teraz owiń folię folią spożywczą lub nałóż foliowy czepek na włosy. Teraz możesz dalej korzystać z kąpieli. Po 20 minutach zdejmij folię i spłucz włosy wodą.

Podobne artykuły