Jakie są najnowsze trendy wśród prostownic do włosów?

Uroda Data publikacji: 16 grudnia 2022

Stylizacja włosów jest codzienną czynnością, dzięki której fryzura prezentuje się perfekcyjnie przez cały dzień. Większości kobiet zależy, by codzienne układanie włosów zajmowało jak najmniej czasu i nie obciążało pasm. Ważna jest również dbałość o kondycję włosów, zapobiegając ich uszkodzeniom, mogącym powstać na skutek niewłaściwie wykonywanej stylizacji. W tym względzie bardzo ważny jest wybór prostownicy do włosów, czyli urządzenia, dzięki któremu szybko i samodzielnie można uzyskać efekt gładkiej, lśniącej tafli na włosach.

Najnowsze prostownice – urządzenia, dbające o kondycję włosów

Prawidłowo odżywione i nawilżone włosy są sprężyste, mocne i świetnie się układają. Niewiele kobiet może jednak cieszyć się idealną czupryną, która zachwyca objętością, idealną gładkością, połyskiem i miękkością. Wśród wielu sposobów na stylizację włosów jednym z najpopularniejszych jest ich prostowanie, które wbrew wielu opiniom nie musi niszczyć struktury włosa. Nowoczesna, najlepsza prostownica jest produktem, dbającym o zachowanie prawidłowego wyglądu oraz struktury włosa. Nowoczesne urządzenia, wyposażone w dwie nagrzewające się płytki posiadają regulację temperatury, dzięki której można dobrać moc grzania. Urządzenia wzbogacone są w odżywcze składniki, które podczas czynności prostowania wydzielają się, wnikając w głąb włosów. Wśród najlepszych prostownic znajdują się te wydzielające keratynę, olej migdałowy, turmalinę.

Jaką prostownicę do włosów wybrać spośród czołowych modeli?

Najnowsze, modne prostownice do włosów zachwycają krótkim czasem nagrzewania, opcją regulacji temperatury, zakrzywieniem płytek, umożliwiającym tworzenie fal oraz dbałością o niepowodowanie uszkodzeń struktury włosa podczas kontaktu z gorącymi płytkami. Efekt prostych, gładkich, lśniących włosów można osiągnąć między innymi dzięki prostownicy keratynowej, takiej jak popularna i uwielbiana Remington Keratin Protect. Urządzenie o maksymalnej temperaturze 230 ºC chroni włosy dzięki wydzielaniu się keratyny. Będąca podstawowym budulcem włosa keratyna odpowiada za ochronę przed uszkodzeniami, odżywia, nawilża i uelastycznia kosmyki. Stosując modną prostownicę keratynową można stylizować włosy nawet codziennie bez ryzyka ich uszkodzeń, mogących powodować łamliwość, przesuszenie, wypadanie, a w konsekwencji przerzedzenie czupryny. Nowoczesna prostownica keratynowa zapobiega osłabieniu włosów na skutek prostowania. Jeśli masz problem z elektryzującymi się pasmami, koniecznie wypróbuj prostownicę, której płytki pokryte są powłoką turmalinową. Zapobiegnie ona niekontrolowanemu puszeniu się włosów. 

Najnowsze trendy w prostownicach – zwróć uwagę na funkcje dodatkowe

Wiele nowoczesnych prostownic do włosów wyposażonych jest nie tylko w solidne, chroniące strukturę włosa płytki, ale i praktyczne rozwiązania, pozwalające wygodnie i szybko stylizować fryzurę. Wśród najmodniejszych elementów znajdziesz między innymi obrotowy, długi kabel, zapewniający swobodę ruchu podczas stylizacji, zaokrąglone krawędzie płytek, pozwalające nie tylko prostować, ale i uzyskać miękkie fale. Warto podkreślić, że prostownica keratynowa może zawierać dodatek oleju migdałowego, który dodatkowo dba o odżywienie włosów. Trendy w prostownicach to obecnie modele bezprzewodowe oraz mini prostownice, które po złożeniu można schować w torebce. Prostownice ze zdejmowanym grzebieniem, ułatwiającym rozczesanie pasm przed stylizacją to hit, który zyskał już wiele zwolenniczek. 

Podobne artykuły